Jdi na obsah Jdi na menu
 


NAŠE Čelákovice - moderní evropské město

Dobrý den,
jsme zapsaný spolek NAŠE Čelákovice, registrované Ministerstvem vnitra ČR dne 24.10. 2008 podle § 6 zákona č. 83/1990 Sb. o sdružování občanů.

Aktuální stanovy občanského sdružení odsouhlasené členskou schůzí naleznete v sekci NAŠE_Dokumenty.

Zápis z ustavující schůze konané dne 17.2. 2009. Programové prohlášení výboru o.s.

Občanské sdružení NAŠE Čelákovice chce přispět k tomu, aby se i o Čelákovicích mohlo  mluvit jako o moderním a kultivovaném městě které již vstoupilo do Evropy.
Slovíčko NAŠE znamená nás všech, kteří máme zájem na tom, aby Čelákovice byly  město pro náš život.

Výbor občanského sdružení

Členové občanského sdružení

Členové sdružení se ve své činnosti budou zabývat především zkvalitněním života v našem městě, a to zejména v oblastech kvality ovzduší ( měření emisí, omezení prašnosti, omezení škodlivých emisí ), veřejné zeleně ( kácení a výsadbě stromů, sekání trávníků, úklidu a údržbě města, zpracování generelu zeleně ), dopravy v Čelákovicích a okolí ( nádraží a zastávky, parkování, lávka přes Labe, obchvat, zpracování generelu dopravy ), zlepšení fungování občanské společnosti a dalších. Ve výše uvedeném budou předkládány kritické připomínky, ovšem také, a to především, návrhy na jejich řešení.

 

NAŠE Čelákovice chtějí být především partnerem města pro jeho rozvoj.

 

Neřešení kvality životního prostředí se projevuje nejen na vzhledu města, ale má významný podíl na zvýšeném výskytu alergií u dětí a nemocnosti obecně. Členové občanského sdružení NAŠE Čelákovice se domnívjí, že mnohé otázky v oblasti životního prostředí jsou v našem městě opomíjeny. Sdružení pokládá řešení otázek běžného každodenního života ve městě za velmi významné. Jsme přesvědčeni, že upravené, čisté a vhodnou zelení oplývající město je základem kvalitního bydlení. Budeme hledat příklady dobré praxe uplatňované v jiných městech a seznamovat s nimi naše spoluobčany.
Jsme otevřeni spolupráci se všemi, kteří se jako my domnívají, že kvalitu života ve městě nevytváří pouze nově opravené chodníky.

A jaké tedy chceme NAŠE město mít?

Vzhledné a kultivované - Co si řekne návštěvník našeho města při příjezdu?
Dopravně dostupné - Doprava ve městě, doprava do města.
Kulturní a sportovní - Ve zdravém těle zdravý duch.
Trvale rozvíjené - Po nás potopa? No to snad ne...
Komunikativní - Otevřený vztah s institucemi města, transparentní rozhodování
Občanské - Zapojení obyvatel do dění v našem městě.
Bezpečné - Bezpečnost je nedílná součást našeho spokojeného života.

Pojďte i Vy s námi spolupracovat na trvale udržitelném rozvoji našeho města.

Pokud  Vás neustále napadá otázka "Jak můžu mému městu pomoci?", - jsou právě Vám určeny tyto stránky. Můžete zde získat více informací a zajímat se o případnou účast na práci sdružení.
Na těchto stránkách naleznete informace o dění v našem městě, zprávy z blízkého i vzdáleného okolí, nejenom tedy  ze života sdružení a jeho aktivit.

O tom, jak postupujeme v naplnění našich cílů referujeme v rubrice NAŠE_Agenda.

Za Vaše NAŠE Čelákovice.
Petr Polnický.

 Kontakty:

email: jizba.nabytek@tiscali.cz

Pošta: Petr Polnický, J.A.Komenského 1647, 250 88 Čelákovice

Telefon: 723 778 885

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Novinka

(Eliška, 18. 3. 2013 13:42)

Ahoj! Teď se šíří po netu a mezi lidma unikátní finta, jak snadno vydělat peníze - skvělé na jaro, když je hodinka, dvě času... Já si takto přivydělávám již od ledna a penízky přibývají. Do práce chodit sice nepřestanu, nicméně když to jde, tak jsem vděčná za každé přilepšení :) Píše o tom na www.CervenaCerna.cz