Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výstava v Městském muzeu

9. 9. 2013

Výstava "Vývoj městské krajiny"


V sobotu 7.září se uskutečnila vernisáž za účasti asi 50 hostů. Na sluncem zalitém nádvoří muzea, přítomné přivítal ředitel muzea Mgr. David Eisner. V krátkém úvodním slově pohovořila autorka výstavy, předsedkyně Komise pro rozvoj města a členka pořadatelského občanského sdružení NAŠE Čelákovice Ing.arch. Renata Fialová, nejen o významu plánování územního rozvoje města, ale také o tvorbě krajiny. Ve výstavní síni pak průběžně přicházející hosté živě debatovali a snad i s nostalgií vzpomínali na zašlou krásu čelákovických říčních lázní "Grádo" nebo na centrum města, jak vypadalo před panelovou výstavbou, jak s paní Renatou, tak i s Ing.arch. Vaňouskem, čelákovickým rodákem.
Výstavu doplnilo několik fotografií z přírody, dokladující, že i ona si umí hrát a vytvářet různé překvapivé zajímavosti a okamžiky.
Poděkování za umožnění výstavy v muzeu patří řediteli, a za obětavou pomoc při hledání v archivu MěM paní Matoušové a Mgr.Zborníkové, ale i dalším zaměstnancům, a také členům o.s. NČ.
Všichni, kteří se zajímáme o život ve městě a jeho podobu v budoucnosti, můžeme ovlivnit svými
připomínkami a návrhy právě probíhající přípravy na nový územní plán města. Musíme se však aktivně zapojit do tohoto procesu. Doufejme, že se podaří připravit jen taková řešení, která budou ku prospěchu a radosti obyvatelům našeho města.
Štěpánka Gebellová a Petr Polnický

Fotografie z vernisáže jsou k nahlédnutí ve fotogalerii v příloze.

 

 

Náhledy fotografií ze složky 2013_vystava