Jdi na obsah Jdi na menu
 


MF DNES - Čelákovice odmítají novou elektrárnu

8. 11. 2009

Převzato z regionálního vydání MF DNES.

7. listopadu 2009 0:00
Mochov, Čelákovice (ab) - Zastupitelé Mochova a Čelákovic v Prazevýchod se ve čtvrtek poprvé sešli se zástupci společnosti RWE Transgas, která jim představila svůj plán na výstavbu paroplynové elektrárny mezi Mochovem a Čelákovicemi.

„Ukázali nám zákresy do fotografií a promítli obrázky. My chceme ale celkovou studii, nicméně jsme připraveni s elektrárnou nesouhlasit,“ popsal starosta Čelákovic Bohumil Klicpera.

Další jednání prý v současné době nejsou naplánována. Podle Klicpery bude elektrárna pouhých pět set metrů od obytných domů. „Sice nebudou mít klasické elektrárenské věže, takže esteticky budou vypadat lépe, ale nahradí je takzvané mikrověže. Jenže ty budou velmi hlučné. Přestože je to špičková elektrárna, do blízkosti domů jednoduše nepatří,“ řekl Klicpera.

Čelákovické zastupitelstvo bude muset navíc 26. listopadu řešit petici místních obyvatel, kteří s výstavbou elektrárny nesouhlasí.

Zda se bude paroplynová elektrárna stavět, zatím vůbec není jasné. Společnosti chybí například některé pozemky a projekt navíc ještě není dodělaný.

„V současnosti provádíme v oblasti Mochov a Čelákovice průzkum a zjišťujeme, zda je lokalita pro případnou výstavbu paroplynové elektrárny vhodná. O uskutečnění projektu ještě nebylo definitivně rozhodnuto,“ uvedl mluvčí společnosti RWE Transgas Martin Chalupský.

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - střední čechy (střed)

Autor:

ALEŠ BERNÝ