Jdi na obsah Jdi na menu
 


V Čelákovicích bojují proti mochovské elektrárně

11. 6. 2010

Beseda "Elektrárna pohledem občanské iniciativy" se konala 9.června 2010 a o jejím průběhu natočil český rozhlas zajímavé zpravodajství doplněné o vyjádření RWE. Zhruba stovka občanů přišla ve středu 9. června podpořit do zdejšího kulturního domu občanské iniciativy bojující proti výstavbě ELEKTRÁRNY.

RWE prý nechce bojovat a postupovat proti zájmu občanů. "Nikdy s námi nikdo z tzv. aktivistů nejednal a naopak sami vytvářejí argumenty proti elektrárně, které nemají reálný základ a nejsou ověřené. Elektrárna není nebezpečná." Tolik citace z vyjádření RWE.


Zdá se nám, že RWE jinak mluví a jinak koná. Odmítnutí elektrárny nepřišlo jen od tzv. aktivistů , ale je výsledkem usnesení většiny zastupitelstev obcí v okolí elektrárny. Co tedy ještě chtějí dělat? Nechtějí postupovat proti zájmu občanů? Tak ať ukončí přípravy a nevyhazují zbytečně peníze. Odpor bude trvat dále a pokud nechtějí bojovat mají to již prohrané. Co více dodat.Nikdy nemluvili s tzv. aktivisty, mají asi krátkou paměť a asi by si měli připomenout video záznam z jednání v Mochově a v Čelákovicích. Na obou místech se ti aktivisté ptali a RWE neumělo na otázky odpovědět. Raději si
nepamatují. Je zbytečné s nimi jednat a proto ani nebyli pozváni a nadále zváni nebudou.
Komentář připravil Mirek Iglo

Reportáž ČRo http://www.rozhlas.cz/strednicechy/aktualne/_zprava/744940

Vybíráme z diskuze:

Od:  Martin Löser
Elektrárna je nebezpečná - REAGUJ
NECHCEME NOVOU EKOLOGICKOU ZÁTĚŽ Vážení RWE lže. Občanské iniciativy jednali s RWE na zmíněném setkání v Mochově a naopak RWE nebylo schopno argumentovat z jakého důvodu by zde občané měli snášet další ekologickou zátěž. Ostaně záznam z této akce je k vidění na stránkách http://www.mochovmistoprozivot.cz/ Tato elektrárna je čistě ekonomický zájem. Není a nebude potřebná v zemi, která je čistým vývozcem elektrické energie. Martin Löser řadový občan obce Mochov.

 

Náhledy fotografií ze složky Beseda o paroplynové elektrárně 9.6.2010

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Mohlo by se líbit

(Barča, 18. 3. 2013 11:21)

Dobrý den. Právě koluje mezi lidma revoluční metoda výdělku peněz, velice snadná na pochopení. Vydělávám si takto už od půlky ledna a je to až neuvěřitelné. Milionářku to ze mě sice neudělá, ale když to jde, tak to dojím, co to jde. Je to z návodu www.CervenaCerna.cz

Vsadíme se?

(severočech, 25. 6. 2010 17:34)

Pane Netušile, víte co? Pojďme se tedy dohodnout. Jak navrhujete, nechte si postavit novou paroplynovou elektrárnu u vás a já se zasadím o to, aby se u nás místo toho OPRAVDU zavřela jedna stará uhelná elektrárna. Rád se k ní půjdu s partou kamarádů přivázat řetězem. Co vy na to?

paroplyn může nahradit uhlí

(Netušil, 18. 6. 2010 5:04)

A co nechat staré uhelné, postavit nové paroplynové a vyvážet ne 11%, ale 35% elektřiny? Mochov je čistě komerční projekt RWE, který neřeší prolomení limitů těžby, ani energetickou bezpečnost ČR!

paroplyn může nahradit uhlí

(severočech, 17. 6. 2010 18:55)

Dokud nebudou postaveny nové elektrárny, tak nikdo nezavře ty staré, co u nás smrdí teď. A dál se bude pálit uhlí a samozřejmě se i prolomí limity a zničí další obce kvůli uhlí. Což vám může být jedno, Horního Jiřetína vám líto nebude.

paroplyn může nahradit uhlí

(Netušil, 14. 6. 2010 19:58)

Jak jste přišel k závěru, že paroplynka RWE bude nahrazovat uhelku ČEZU?

paroplyn může nahradit uhlí

(severočech, 14. 6. 2010 18:28)

Proč máte dojem, že zrovna u Vás by elektrárna neměla být?Je snad Váš region tak strašně výjimečný,lepší než ten náš?Četl jsem už nějaké Vaše reakce na rozhlasu, nestačím se divit s jakou lehkostí říkáte, že si máme elektrárny nechat u nás.Paroplynka postavená u Vás pomůže zavřít uhelnou elektrárnu u nás.Myslíte si, že u nás děti nemáme?

Ne elektrárně

(M. Mikuláš, 14. 6. 2010 9:42)

Hezký den,
před dvěma lety jsem se přestěhoval do nového satelitu u Sedlčánek s malou dcerou ( 3 roky). Domníváte se, že bych si dům stavěl cca 1 km od elektrárny, že bych byl takový blázen ? Jestliže to Město, kraj, vláda dovolí, budu se chtít soudit...připadá mi to stejné, jako kdybych svoji dceru přiložil k výfuku nastartovaného auta. Vždyť jsou to blázní... v okolí jsou postavené nové domy...Tak ať RWE vykoupí všechny pozemky v okolí cca 10 km - poskytne občanům finanční náhrady, aby se přestěhovali jinam a ať si stavějí tu svoji elektrárnu....mám pocit, že obyvatelé Čelákovic a okolních obcí si ani neuvědomují ( mimo výjimek )co to pro nás bude znamenat. Budeme žít ve smogu, dešti, ale RWE nám dá náhradu v podobě zlaté rakve... Obyvatelé Čelákovic, spojme své síly a bojujme, pokým není pozdě !!!!!!!