Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vyjádření rady města - K demonstraci občanů proti paroplynové elektrárně

6. 11. 2009

K demonstraci občanů proti paroplynové elektrárně

Vážení občané,
jménem vedení města si Vám dovoluji poděkovat za účast na včerejší demonstraci proti výstavbě paroplynové elektrárny v blízkosti Čelákovic.

Potvrzuji včerejší zásadní informaci starosty města Ing. Bohumila Klicpery – vedení města nepodporovalo a nepodpoří záměr výstavby elektrárny v katastru obce Mochov a využije všech možností k tomu, aby se v této lokalitě záměr výstavby elektrárny neuskutečnil.

Naše aktivita bude směřovat zejména k zastupitelským orgánům sousedního Mochova, na jehož katastru se má výstavba uskutečnit, rovněž tak k orgánům Středočeského kraje, který je zpracovatelem územního plánu vyššího územně-správního celku.

Prvním prohlášením kolektivního orgánu města bude usnesení Rady města, která se problematikou elektrárny bude zabývat na svém mimořádném jednání v úterý 10.11.

Rada města doporučí Zastupitelstvu města přijmout usnesení, vyjadřující zásadní nesouhlas se záměrem výstavby elektrárny. Následně bude problematika projednána na Zastupitelstvu města dne 26.11.

Včerejší neveřejná schůzka zastupitelů našeho města, představitelů obce Mochov, zástupců čelákovických občanských sdružení a představitelů RWE byla prvním sběrem informací ohledně záměru výstavby elektrárny na mochovském katastru. Splnila svůj účel – získané informace jasně prokázaly nevhodnost výstavby v těsné blízkosti obytné zástavby.

Vážení občané, jako vedení města si plně uvědomujeme svou zodpovědnost za další rozvoj Čelákovic a jsme vázáni především svým svědomím a slibem, který jsme Vám jako zastupitelé města dali. Proto stejně jako Vy výstavbu paroplynové elektrárny v navrhované lokalitě odmítáme. Jsme s Vámi – buďte s námi!


Pátek, 6.11.2009
Dr. Luboš Rýdlo

místostarosta města

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

úspěch demonstrace

(Fišma, 6. 11. 2009 14:29)

Tímto považujeme včerejší demonstraci úspěšnou. Bez ní by se k takto zásadnímu prohlášení zástupci města pravděpodobně neodhodlali.
Velice děkujeme a držíme palce v dalších jednáních.

Na druhou stranu asi není nepřekvapením, že formulace zní tak, jako kdyby ta demonstrace byla svolána radou města.
Jsem ale velmi rád že zastupitelé projednou odložili osobní spory a je od nich slyšet jednotný hlas.

Je však třeba neusnout na vavřínech - dále se bude bojovat na Kraji a v Přerově!

Přeji krásný víkend,
Pavel