Jdi na obsah Jdi na menu
 


VÝZVA K ÚČASTI VEŘEJNOSTI NA ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA OBCE MOCHOV

30. 11. 2009

VÝZVA K ÚČASTI VEŘEJNOSTI

leták

NA ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA OBCE MOCHOV,

 

které se koná

 

dne 4. prosince 2009 (pátek) od 18 hodin

 

v místní Sokolovně.

 

 

Děkujeme všem, kteří svou účastí na zasedání zastupitelstva města Čelákovice dne 26. listopadu 2009 přišli podpořit naše zastupitele při přijímání zamítavých usnesení k záměru výstavby paroplynové elektrárny na území Mochova, v těsné blízkosti Čelákovic. Vzhledem k osobní účasti zástupců RWE se Vaše přítomnost a podpora ukázala jako velmi důležitá.

 

Postoj Čelákovic však vzhledem k plánovanému umístění elektrárny bohužel nemá rozhodující vliv na realizaci záměru. Proto je neméně důležitá i Vaše přítomnost na veřejném zasedání zastupitelstva obce Mochov, které na jaře vyslovilo se záměrem souhlas a zatím se příliš nemá k jeho odvolání. Právo být přítomen jednání zastupitelstva má kdokoli, nejen občané Mochova. Využijme proto jedinečné příležitosti dát úzké skupině zastupitelů v Mochově najevo názor většiny z desetitisíců obyvatel celého regionu!

 

Všem, kdo nás přijdou podpořit, DĚKUJEME!!!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Podařilo se!!!

( Ilja Tureček, 5. 12. 2009 8:51)

Děkuji všem zúčastněným za podporu na jednání
mochovského zastupitelstva "Mochovští zastupitelé revidovali původní stanovisko a elektrárnu odmítli"Jednání bylo bouřlivé ale vysoká koncentrace
schopných a zasvěcených spoluobčanů z Mochova i okolí
rozhodla.Ještě jednou díky

!!! NE elektrárně !!!

(N.S., 3. 12. 2009 20:33)

Souhlasím s jakoukoli formou odporu. Je naprosto nepochopitelné,že lidé, kteří zde bydlí chtějí náš kraj zničit. Pokud by se jim podařilo výstavbu prosadit, tak my majitelé nových domů v Nehvizdech zažalujeme vedení Mochova o náhradu škody, protože, když jsme domy pořizovali, tak v územním plánu žádná elektrátna nefigurovala. A když si spočítáme kolik domků to je , tak by to byla úctyhodná suma.

Souhlas s bojkotem Mochova

(Helena N., 2. 12. 2009 0:35)

Souhlasím s případným bojkotem mochovských žvivnostníků a firem, protože je živí právě tento region, který chtějí jejich zastipitelé výstavbou elektrárny zničit. Nemůžou tak čekat, že jim to teto region bude tiše trpět a že jim to nevrátí. Mochovským zastupitelům by se tak nemusela vyplatit jejich spekulace na vysoký výnos z daně z nemovitosti (jaké inkasují třeba obce Temelín a Dukovany) za pozemky pod elektrárnou i za elektrárnu samotnou. Takový postoj ze strany odpůrců elektrárny by byl logický i správný. A pro zastupitele Mochova jistě více motivační, než zcela správná argumentace zhoršením životního prostředí.

Jak zajistit nátlak na Mochov.

(Honza s názorem, 2. 12. 2009 0:10)

Možná je to krajní řešení, ale jistě by stálo za úvahu informovat jak mochovské zastupitele, tak i obyvatele, že v případě že nezmění názor na výstavbu paroplynové elektrárny, se vystaví riziku BOJKOTU MOCHOVSKÝCH ŽIVNOSTNÍKŮ A FIREM ze strany obyvatel sousedních měst a obcí. A hlavně mít připravenou takovou výzvu. Jsem přesvědčen, že ji většina lidí podpoří. Dále by jistě nebylo od věci o kauze informovat lidi a zastupitele Káraného, které je možné budoucí elektrárně blíž, než Toušeň. Stejně tak stojí za úvahu rozšířit informace a petici mezi majitele rekreačních chat v oblasti Grádo. Ve většině případů jsou to pražáci a kdo ví, jaký mohou mít někteří z nich vliv.

PPE RWE nebezpečí pro naše životy

(Ing. Josef Knap, 1. 12. 2009 11:32)

Děkuji zde za informaci kdy a hlavně kde přesně se koná nejbližší zastupitelstvo Mochova. Chci tam vystoupit s příspěvkem, který jsem přednesl na Zastupitelstvu Města Čelákovic dne 26. 11. 2009 a sklidil za něj od veřejnosti aplaus. Ono totiž tou synergií "komína" vzestupných vzdušných proudů velkoměsta Prahy a komínů elektrárny, z kterých bude do výše stoupat horká vodní pára vzniklá hořením zemního plynu nepůjde jen o životní prostředí. Půjde nám o naše životy při přechodech studených bouřkových front v létě doprovázených za takové synergie přívalovými dešti nebývalé intenzity, nebývalých krupobití krup velkých jak slepičí vejce, orkánů doprovázených mikrotornády, blesky nebývalé četnosti a zápalné schopnosti. Rozbitá auta, rozbité střechy od krup a sundané střechy mikrotornády, budovy zapálené blesky, létající auta, krávy a koně vzduchem - samozřejmě i my lidé, metr vody v ulicích měst a obcí byť jsme v nížině. Šlo by nám o holé životy. A to nám nezjemní ani ta nejjemnější Jameson's Irish Whiskey...
Děkuji,
Josef K n a p