Jdi na obsah Jdi na menu
 


Z dějin jednání o PPE na půdě zastupitelstva

13. 11. 2009

Na demonstraci 5.11. se v samém jejím závěru (viz. videozáznam) strhla ostřejší přestřelka kterou mnozí z přítomných neuměli pochopit - vždyť všem snad jde o to samé, ne? Přinášíme pozadí této události jehož popis jsme obdrželi od zastupitele p. M.L.Igla.

 

Zdravím všechny!
 

Konečně jsem obdržel video z jednání ZM z 16.9.2009 a z naší demonstrace. Je patrné, že již na jednání ZM upozornil p.Pátek na nutnost konání referenda a já na odložení zásadních rozhodnutí po volbách. Starosta tehdy připustil referendum, ale v dalších materiálech a článcích již jen opakuje "musí rozhodnout zastupitelstvo" a zcela ignoruje požadavek petice NEJEDNEJE O NÁ BEZ NÁS, kterou k dnešnímu dni podepsalo více než 900 občanů. 

Omluvil jsem se zastupitelům a to ještě ne všem ( s ohledem na křik místostarosty Rýdla ), kteří se ve věci jako jediní angažovali a sepsali společné prohlášení požadující zvukový záznam z jednání s RWE ( dříve již požadovalo společné prohlášení občanských sdružení ).

Pan Rýdlo se angažuje až nyní kdy obdržel „relevantní“ informace od RWE a vidí jasné NE veřejnosti.

Možnost získat informace byla pro všechny a pokud nevěděli kde, tak po mém vystoupení na ZM věděli o možnosti nahlédnout do internetu a získat údaje o paroplynové elektrárně v Počeradech a podívat se na vyjádření obcí na které jsem členy zastupitelstva upozornil.

Jediná aktivita byla pozorovatelná od jmenovaných opozičních zastupitelů podepsaných pod společným prohlášením tj. p. Pátek, p. Šalda, pí. Wachtlová, p.Choura, p. Studnička, p.Skalický, p. Špringr, p. Sekyra a p.Iglo. Jako první vůbec reagovali zastupitelé p.Pátek a p.Studnička dopisem představiteli RWE. Nikdo jiný ze zastupitelů nevyvinul aktivitu a  pan starosta, ačkoliv na demonstraci popřel další podporu RWE, tak na jednání půl hodiny později položil zástupcům RWE otázku: "Jakým způsobem si představujete ideální spolupráci?"

A já se tedy ptám - jak takovému člověku věřit?  Odkladem jednání zdůvodněným čekáním na informace od RWE dostal investor dostatek času, který potřeboval a ti co jsou odpovědní za neinformování  veřejnosti budou spoluodpovědní za případný neúspěch odporu veřejnosti proti elektrárně!


Zdraví
Mirek Iglo, zastupitel

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Omluva a vysvětlení občanům

(Ing. Josef Knap, 25. 11. 2009 15:23)

Omlouvám se tímto, že jsem zde na tomto diskusním foru i jiných diskusních forech a různých Facebooks týkajících se problematiky paroplynové elektrárny RWE bluffoval a stavěl se do pozice jejího stoupence. Chtěl jsem tím vyvolat zvýšení zdravého naštvání lidí proti této elektrárně a brain-storming nápadů proti elektrárně, což se mi myslím zdařilo. Můj argument proti ní je velmi pádný a dosud tady nepadl. Je sice pravdou, že exhalace CO2 a NOx by přispívaly k rychlejšímu růstu mého arboreta/bambusária, ale zároveň by od komínů elektrárny mému arboretu hrozilo v létě smrtelné nebezpečí a nejen jemu. Když totiž v létě od západu nad střední Čechy putuje studená fronta tak vlivem teplé advekce před ní putují bouřkové mraky nad území Čelákovic z výseče kruhu jih/západ. A mám již vypozorováno destiletími pozorování že vlivem "komínu" pražské betonové džungle právě ty mraky zdvižené do nejvyšších výšek putují nad Čelákovice nakonec od jihu vlivem advekce studené fronty. A k bouřkovému mraku zdviženému vvzestupnými proudy velkoměsta by se před jeho doražením od jihu nad Čelákovice přidaly gigantické vzestupné proudy z komínů elektrárny čímž by mrak byl zdvižen ještě do větší výše, tvořily by se v něm dodatečné kroupy a vlivem synergie s komínem velkoměstské džungle Prahy by krupobití z takového mraku nabývala fatálních rozměrů se všemi doprovodnými jevy, jako jsou přívalové srážky a mikrotornáda. Rozbité střechy, poničená auta, vyvrácené stromy, metr vody v ulicích Čelákovic, totálně zničená vegetace včetně mého arboreta - to přec nechci a nechceme. Z tohoto argumentu se nemůže RWE vykroutit.
Děkuji,
Ing. Josef K n a p
P.S.:
Hájení svého arboreta jsem hodně obětoval - pracovní kariéru, pohodlí rodiny, nechal jsem se kvůli němu i zbít a čelil a čelím kvůli obhajobě svého arboreta trestním stíháním, takže mému argumentu určitě věříte

odpověď panu Špačkovi část 3

(Mirek Iglo, 24. 11. 2009 15:16)

Mám již své zkušenosti s p.Rýdlem a jeho labilním chováním. V dubnu 2006 na jednání ZM jsem měl to „štěstí“ být panem Rýdlem označen za vyděrače a jelikož se partička jemu podobných přidala byl jsem tehdy i obviněn. Pan Rýdlo se projevil takto cituji ze zápisu jednání ZM 12.4.2006. Nejprve uvedl mé zdůvodnění PROČ chci chránit majetek města a podat oznámení na neznámého pachatele : Skutečnosti, které jsou spojeny s předmětných prodejem nemovitosti města Čelákovice a jejich dalších rozvojem, jsou tak natolik závažné, že v případě pokračujícího poskytování dalších neodůvodněných výhod společnosti Harmonie Group, jako prodloužení nového termínu atd., budu nucen toto trestní oznámení předat orgánům v činným v trestním řízení – Rýdlo kontroval : když zvednu ruku, bude dáno trestní oznámení“, alespoň to tak chápu, cítím se omezen v poslanecké demokracii a vydírán. Dále zápis uvádí :
PaedDr. Rýdlo je rozhodnut sám za sebe podat trestní oznámení na p. Igla za vydírání. Tolik ze zápisu. Nepodal sám za sebe, ale levnější přišlo podat za peníze daňových poplatníků. Dnes již víme, že právní zastoupení ve věci Harmonie stálo městkou kasu 500.000, - Kč a Harmonii jsme zaplatili stejnou částku jako mimosoudní vyrovnání. Škoda, že soud nebyl. Ničeho jsme se nemuseli bát měli jsme prý vynikajícího právníka. Bylo by jen zajímavé vědět, jak to bylo s částkou 160.000, - Kč zaslanou Harmonií na účet města již 3 měsíce před tím než byla vybrána. Nikdo z nás zastupitelů ( až na vyjimky – neznámé pachatele ) o tom nevěděl. Mé obvinění bylo státním zástupcem přes odpor města zrušeno a mé počínání při ochraně majetku označeno za legitimní. Nikdo již však nenašel odvahu ani pan spravedlivý Rýdlo, aby se omluvili za nepravdivé nařčení a uvedení na pravou míru označení mne jako vyděrače. Dnes mne p.Rýdlo tituluje lhářem, jsem již zvyklý a je mi toho pána líto. Jsem rád, že nejsem tak psychicky labilní a tak ať si pan Rýdlo poslouží pokud mu to prospěje . Pravdu nemusím prosazovat silou, ona se sama postupně ukáže. Stejně jako se ukázalo, že archeologie není ztrátou pro město a to, že Vaše potrestání bylo naprosto nezdůvodnitelné. Zde p.Rýdlo již neukazuje na lháře a není tak moc rozčílený. Nečetl asi petici, kterou proti Vašemu odvolání podepsalo téměř 500 občanů Čelákovic. Já bych se styděl a jsem zvyklý se omluvit. Pan Rýdlo má však různé metry pro sebe a pro jiné.
Stačilo pane Špačku?
Rád doplním
S úctou
Mirek Iglo

odpověď panu Špačkovi část 2

(Mirek Iglo, 24. 11. 2009 15:10)

Nikde jsem nezachytil jediné slovo odporu proti elektrárně a naopak počínání starosty osobně hodnotím jako podporu její stavbě. Nanejvýš podezřelé mě připadají 2 schůzky uskutečněné s představiteli RWE o kterých nebyli informováni občané ani zastupitelé. Starosta měl k dispozici i informace, které zřejmě musel obdržet i neoficielní cestou např. to vyplývá z jeho sdělení na internetu, že investor bude potřebovat pro svůj záměr 10ha pozemků ačkoliv ve své informaci pro zastupitele uvedl plochu 300 x200 m tj. 6 ha. Po jednání zastupitelstva jsem koncem září navštívil chataře v Sedlčánkách a ti se velmi divili, že jen cca 15m od jejich chat má RWE postavit čerpací stanici chladící vody a nikdo jim o tom z vedení města neřekl. Divné vždyť dopis od RWE se žádostí o koupi pozemku došel na podatelnu již 21.8.2009 a starosta s RWE jednal již v březnu 2009 a pak dle jeho vyjádření ještě jednou. Stejně se divili občané Čelákovic i okolních obcí , kteří se o záměru dozvěděli až v listopadovém ZMČ.
Nečekaný obrat starosty vystupujícího před demonstrujícími občany mne i mnohé šokoval a tedy jsem se veřejně zeptal PROČ tady pane starosto vlastně jsme a ještě víc jsem byl šokován nabídkou pro RWE jak by si představovali ideální spolupráci a to jen pár minut poté co před manifestací prohlásil svá slova o odmítnutí elektrárny. Teprve později jsem pochopil PROČ bylo nutné na demonstraci přijít. Následně p.Rýdlo poděkoval demonstrujícím za to, že přišli a dokonce uvedl velmi příhodné heslo : Jsme s Vámi, buďte s námi.

odpověď panu Špačkovi část 1

(Mirek Iglo, 24. 11. 2009 15:06)

Vážený pane Špačku,
Ve svém neplánovaném vystoupení v závěru demonstrace jsem reagoval na nešťastnou formulaci mluvčího petičního výboru Ing.Vlasáka obecně kritizujícího zastupitele, který řekl přibližně toto : jsou tu od toho, aby zastupovali své občany. Bohužel nikde nevidím zastupitele, kteří by tyto občany zastupovali. ( konec citace ). Chápu pana Vlasáka, neboť bych očekával od zastupitelů samozřejmé zapojení do diskuze na internetovém fóru a jako samozřejmost se dala předpokládat i účast na podpisové akci a ani jedno ani druhé se příliš nekonalo. Snad až před volbami bude jejich aktivity více. Jako svolavatel protestního shromáždění jsem se cítil zodpovědný za to, co mnou pozvaní lidé řeknou a proto jsem se snažil uvést na pravou míru slova mluvčího již i jen proto, že já sám jsem zastupitelem a některé zastupitele jsem na shromáždění zahlédl a věděl jsem o jejich angažovanosti proti elektrárně a tito zastupitelé jmenovitě ing.Sekyrou vyjádřili své dotčení. Současně jsem byl zaskočen slovy starosty, kterému jsme dali prostor k vyjádření a ten prohlásil m.j toto : už teď mohu říci , že město výstavbu nepodpoří. Co přimělo starostu k obratu, když tolik očekávané informace od RWE teprve čekaly v teple slavností síně radnice? PROČ jsme vlastně čekali a dávali investorovi náskok, aby v klidu více než 7 měsíců připravil svůj projekt? Reagoval jsem na starostovo prohlášení slovy nechápu pane starosto PROČ jsme vlastně tady? Zde již místostarosta startoval svůj jekot.
Nevím co místostarostu Rýdla popudilo a bez jakékoliv specifikace mého přečinu mě prostě označil za lháře. V čem jsem lhal to dodnes nevím. Zde na stránkách sdružení jsou zveřejněny video nahrávky z jednání ZM , které dokazují mé tvrzení, že někteří zastupitelé byli již od samého začátku jednoznačně proti rozhodnutí o elektrárně. Zastupitel p.Pátek požadoval referendum a já jsem se vyjádřil pro odložení zásadních rozhodnutí až po volbách. Všichni si mohli zde na stránkách přečíst i zveřejněné vyjádření zastupitelů Studničky a Pátka, kteří ihned po jednání zastupitelstva napsali dopis RWE s vyjádření určitého rozčarování nad přístupem RWE k jednání o elektrárně a zdůraznili zde : zcela jistě budete chtít reagovat i na petici NEJEDNEJTE O NÁS BEZ NÁS ( konec citace ). Stejně si můžete přečíst i výzvu podepsanou 9ti opozičními zastupiteli vyzývajícími k pořízení zvukového záznamu z uzavřeného jednání s RWE a možnost ještě před zastupitelstvem uskutečnit veřejné jednání se zástupci RWE. To vše včetně další podpory se dostalo mě jako svolavateli shromáždění od opozičních zastupitelů m.j musím vysoce vyzdvihnout zapůjčení aparatury od předsedy ODS Josefa Pátka bez , které by jsme jistě na náměstí neměli tolik lidí.

Jaké lži se dopustil pan Iglo?

(Jaroslav Špaček, 24. 11. 2009 9:37)

Byl jsem přítomen na demonstraci a stál jsem nedaleko představitelů města. Nemohu tvrdit, že bylo vše dobře slyšet, ale agresivní výstup pánů místostarostů, který jsem si ještě znovu přehrál z videa mě zarazil, no vlastně když se nad vším zamyslím, tak nezarazil. Přesto bych se rád dověděl, co znamenaly pokřiky „Proč lžete proboha? Proč těm lidem lžete? Že Vám není hanba, to jste zastupitel? Vy jste obyčejný lhář, pane Iglo! Veřejně Vám říkám – jste lhář!“, navíc doprovázené siláckými gesty 1. pana místostarosty a možná ještě další pokřiky, které mi unikly. Proto bych Vás rád, pane Iglo požádal o sdělení k incidentu, který jsem jaksi nepochopil a proč k němu vůbec došlo?

Děkuji

Jaroslav Špaček