Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aktuální bezpečnostní situace v NAŠEm městě

23. 1. 2009

Vlákno k tomuto tématu na DF naleznete zde.

TISKOVÁ ZPRÁVA POLICIE ČR K DOPADENÍ PACHATELŮ LOUPEŽÍ

Drzost pachatelů nezná mezí 
Pachatelé okrádají chodce a cyklisty přímo z vozidla 

V období od 31. prosince 2008 do dnešního dne 26. ledna 2009 došlo v Brandýse nad Labem, Čelákovicích a okolí celkem k jedenácti přepadení. 

Na Brandýsku celkem v pěti případech a v Čelákovicích v šesti případech pachatelé útočili převážně z osobního motorového vozidla. Toto vozidlo tmavé barvy se vždy ze zadu k vytypované oběti přiblížilo a pachatelé přímo z něj strhávají kolemjdoucím kabelky z ruky nebo z ramene. Není výjimkou, že tímto způsobem napadají také oběti jedoucí na kole. Cyklisté mají často svá zavazadla zabezpečena proti pádu a při jejich odcizení může tak dojít ke stržení a pádu samotného cyklisty. 

Tyto oběti mají ještě menší šanci se bránit. Pokud nemají svá zavazadla zajištěna, odcizení zjistí často až po nějaké době, při zastavení. Těchto situací pachatelé samozřejmě využívají. Terčem útoků se nestávají už jen starší ženy, ale občané všech věkových kategorií a také muži. Policisté proto upozorňují všechny občany, aby zvýšili svou ostražitost a byli všímavější ke svému okolí. Velmi důsledně si všímali vozidel, která se v jejich okolí pohybují a to zvláště vozidlům, jejichž pohyb je podezřelý. V takovém případě je nezbytné také věnovat větší pozornost osádce vozidla a jeho řidiči. 

Dále policisté varují občany, aby ve svých kabelkách, zavazadlech a příručních taškách nenosili velké finanční hotovosti a cenné věci. Zejména je třeba tuto pozornost věnovat zavazadlům, které cyklisté umísťují na svých kolech do zadních košíků nebo přímo na nosič. 

Jakékoliv poznatky k jednotlivým případům a podezřelé chování osob ve svém okolí sdělte neprodleně na tel. 158 nebo na nejbližším obvodním oddělení policie

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Jak je to s naší městskou policií?

(Miroslav Iglo, 28. 1. 2009 6:12)

V Čelákovicích je dlouhodobě bezpečnost občanů výrazně podhodnocena. Zatím co v okolních městech mají městkou policii o zcela jiných počtech ( Lysá 13,Brandýs 23 ) v Čelákovicích nic neděláme alespoň pro plnění slibu postupného navýšení počtu městských strážníků. V ropozpočtu 2009 je opět jen 7 strážníků a jak tedy mají svou práci zodpovědně plnit?! Stejně je to s kamerovým systémem, který nemá zajištěnou obsluhu na plný 24 hodinnový provoz. Kriminální živly jsou postrachem občanů ať už jde o nedávné přepadávání osamělých žen a současná motorizovaná gaunerství, ale též různí vandalové a feťáci mají to nejlepší prostředí. Kdy si již naše radnice uvědomí, že pezpečnost je na jednom z prvních míst žebříčku priorit?