Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aplikace Eye on Earth

O APLIKACI EYE ON EARTH

Eye on Earth je komunikační platforma věnovaná životnímu prostředí, která spojuje vědecké informace se zpětnou vazbou a poznatky milionů obyčejných lidí. Je výsledkem partnerství mezi společností Microsoft a Evropskou agenturou pro životní prostředí (EEA). V současné době obsahuje informace o jakosti vod pro více než 22 000 míst ke koupání v celé Evropě. EyeOnEarth také obsahuje informace o kvalitě ovzduší pro více než 1 000 stanic monitorujících kvalitu ovzduší v celé Evropě. Kromě toho model kvality ovzduší umožňuje sledovat stav znečištění mezi stanicemi monitorujícími kvalitu ovzduší. U vod portál uvádí historické údaje za několik let a pro některá místa jsou k dispozici i poslední údaje z roku 2009.

Během pěti let plánovaného partnerství společnosti Microsoft a agentury EEA se bude aplikace Eye on Earth postupně rozrůstat tak, aby obsáhla informace o mnoha dalších tématech z oblasti životního prostředí a změnila se v celosvětovou observatoř změny životního prostředí. Aplikace rozšíří tematické spektrum informací o životním prostředí tím, že začlení nejvýznamnější problémy v oblasti životního prostředí naší doby, jako jsou přízemní ozón a další formy znečištění ovzduší, úniky ropy, biologická rozmanitost a pobřežní eroze. V pozdější fázi aplikace zahrne i další poskytovatele informací a propojí se s ostatními automatizovanými službami monitorujícími životní prostředí.

Eye on Earth využívá technologické inovace společnosti Microsoft, aby prostřednictvím podnikové aplikace Bing Maps společnosti Microsoft zkombinovala údaje o životním prostředí s geoprostorovými údaji a aby umožnila veřejnosti přispívat svými znalostmi pomocí jednoduchých komunikačních nástrojů. Technologie použitá v této fázi se vyvine do virtuální realizace systému včasné detekce, který bude využívat údaje ze satelitů v kombinaci s údaji z konkrétních míst a bude pomáhat při rozlišování informací od globální až po místní úroveň. Platný bude i opačný postup. Místní pozorování každodenních uživatelů bude možné porovnat s globálními pozorováními změny životního prostředí.

MLI