Jdi na obsah Jdi na menu
 


Beseda sdružení podnikatelů Výzva pro region je za námi

23. 9. 2010

Beseda sdružení podnikatelů Výzva pro region je za námi
Ve středu 22.září se konala v kulturním domě beseda, kterou pořádala tzv. Výzva pro region.

Již od samého počátku, kdy přišlo pozvání jsme velmi pochybovali o smyslu celé akce pořádané sdružením velmi nejasným, které nikdo v Čelákovicích nezná a majícím zájem o region Mochov, Nehvizdy a Čelákovice. Většina z nás si dala na mapě dohromady, co by asi mohlo takové sdružení zajímat a také se shodla v názoru, že jediným pojítkem je elektrárna.

Jak se na besedě samotné ukázalo, tak z podnikatelů, které údajně měla Výva pro region zastupovat, neměl nikdo o dialog zájem a tak se ještě více utvrdil dojem, že angažování prvotřídního manažera p.Slezáčka ( původně pracujícícho pro automobilku v Kolíně ) si nemůže dovolit ani jedna z firem uváděných jako zakladatelé výzvy - tj.firmy Best, Hoccos a TOS-MET.

Co by asi tak firmy získaly v Mochově se nám nepodařilo odhalit, ale jistě za povšimnutí stojí přiznání p.Slezáčka ( moderátora večera ) vyjadřujícího se na otázku z publika. Jeden z přítomných občanů se zeptal na jeho vztah k možné výstavbě elektrárny. Nebyl by proti, pokud by se dodržela všechna pravidla a zákony. Přirozeně má každý právo na svůj názor. Nějaké to „ohnutí“ zákona již lobisté zařídí a bude všechno OK.

Velmi působivé byla vyjádření moderátora večera, když sdělil zprávu o tom, jak vše souvisí se vším a jak dnes zemědělci doplácejí na odsíření elektráren a dalších provozů. Nejsou již tak dobré výnosy a síra byla velmi potřebná. Většina z nás pomyslela na lesy v Krušných horách a pahýly co zbyly ze smrkových porostů.

Po otázce, zda to bylo myšleno vážně, zkušený moderátor vše změnil v žert. Občané Čelákovic se ukázali prozíravými a moc jich nezlákal ani křídový papír pozvánky a beseda tak vyzněla na prázdno.

Možná byla přínosem pro paní z Újezda nad Lesy, která si přijela vyslechnout besedu a jistě pilně poslouchala. Nemohla najít kulturní dům a tak se zeptala p.Polnického a dokonce jej do kulturního domu i svezla. Na diskuzním foru NECHCEME ELEKTRÁRNU nějaký p.BINDR z Újezda nad lesy ( původem z Teplic ) loboval za elektrárnu a zřejmě čirou náhodou je zakladatelkou společnosti společnosti Bénéficielle, s.r.o. ( založené v květnu 2010 ) jistá paní Slezáčková Bindrová (je také z Teplic a tak se kruh pomalu uzavírá).

Pane Slezáčku, jak pak to vlastně celé je? Jaké další divadelní představení nám Výva pro region připraví? Koho vlastně skutečně zastupujete?


Mirek Iglo účastník besedy

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Lakovací kabiny TOS-MET

(Martin Gorin, 27. 10. 2010 19:52)

Dobrý večer,

firma TOS-MET splnila všechny podmínky včetně doplnění rozptylové studie.
Dne 14.6.2010 bylo vydáno ROZHODNUTÍ KÚ STŘEDOČESKÉHO KRAJE které povolilo změnu IPPC - doplněno o podmínky provozu lakovacích boxů.
Po cca roce a půl tedy konečně nic nebrání uvedení lakovacích kabin do zkušebního provozu kde bude toto moderní zařízení řádně odzkoušeno a budou provedena veškerá uložená měření z hlediska ekologické náročnosti.
Naši zaměstnanci budou moci konečně pracovat bez dýchání výparů při lakování a město Čelákovice bude zbaveno těchto emisí které doposud volně stoupaly světlíky nad výrobní halu a byly unášeny povětrnostními podmínkami na obytné části města.
Lakovací kabiny jsou vybaveny účinnou sadou předfiltrů a filtrů s aktivním uhlím.Tato zařízení jsou schopna zahytit více jak 90% FUIGITIVNÍCH EMISÍ !
Z výše uvedeného lze lehce uvážit, že toto zdržení které zabránilo spuštění provozu tohoto zařízení jen vystavilo občany Čelákovic další dávce těchto emisí zcela zbytečně.
A ti kdo toto zdržení zapříčinili se mohou nyní občanů Čelákovic zeptat zda s tímto zdržením byli spokojeni !?
( ...inu logika věci občas pokulhává za dobrými úmysly unáhleně aplikovanými...)

O dialogu

(Pavel Fišera, 27. 9. 2010 13:16)

Dobrý den,
pro čtenáře, kteří nejsou plně v obraze bych si za občanské sdružení dovolil následující doplnění:

K dialogu - občanské sdružení vyzvalo k dialogu vedoucí zástupce podniků pozvánkou na besedu o životním prostředí v Čelákovicích. I přes prvotní kladné odpovědi nakonec všichni couvli. Důvody byly různé, stručně řečeno: "dodržujeme všechna povolení a budeme se bavit pouze s oficiálními zástupci samosprávy". My se však dialogu nebojíme, a tak kandidáti SNK NČ na Vaši besedu přišli a náš názor jasně řekli.

K lakovně TOS-METu - lakovací kabiny? Proč ne? Ale pouze za předpokladu, že v povolovacím procesu budou dodrženy _věškeré_ zákonné podmínky (úloha kontroly o.s.) a bude zvolena nejlepší dostupná technologie (nebyla a tak ze strany ČIŽP byl záměr zamítnut).
Jestli pak víte, že to bude už TŘETÍ "ekologicky šetrná lakovna " v centru města? - Víte, jaký bude jejich souhrný vliv? Nikdo nic neblokuje, pouze trváme na tom, aby byly respektovány všechny podmínky řízení. Město "ustoupilo od požadavku na EIA výměnou za to, že bude zpracována celková rozptylová studie" všech zdrojů znečištění v průmyslové zóně. Už ji TOS-MET dodal? aspektů ovšem je ještě mnoooohem více.

Pavel Fišera

usiluji o dialog ne však s RWE

(Mirek Iglo, 25. 9. 2010 15:05)

Vážený pane Slezáčku,

usiluji o dialog a proto jsem i přišel na besedu na rozdíl od některých pozvaných co se nezúčastnili.Dialog si však představuji trochu jinak. Nemám rád když mne někdo uvádí v omyl a to právě ve Vašem případě je více než zřejmé.Vaše hodnocení je velmi problematické neboť Vy jste zaměřený pouze jedním směrem a nejste tudíž objektivní. Nemám zájem na dalším dialogu. Je to jako hrát karty s profesionálním hráčem majícím své značené karty. Výsledek je předem známý.Neodmítám podanou ruku ke kultivovanému dialogu, pokud vím kdo mi ruku podal.S RWE nemám o čem diskutovat neboť její záměr odmítla většina veřejnosti a také samosprávy valné většiny radnic z našeho okolí.
S úctou
Mirek Iglo

Usiluji o dialog. A Vy? 4

(Pavel Slezáček, 24. 9. 2010 22:28)

Vážený pane Iglo,

Není mi zřejmé, co pozitivního by vítězství vašeho sdružení přineslo podnikatelům v regionu. Říkáte, že chcete, aby se Čelákovice staly kvalitní residenční lokalitou a že budete tedy podporovat podnikatele z oborů lehkého průmyslu nezatěžujícího životní prostředí. Můžete říci, o kterých konkrétních firmách mluvíte? Jak konkrétně chcete podpořit rozvoj podnikaní v oblasti služeb, obchodu, turistického ruchu? Kde chcete vzít do deficitního obecního rozpočtu peníze na vytvoření kvalitního zázemí pro odpočinek a relaxaci, pro sport a kulturu, které si dáváte za svůj cíl?
Prosím tedy odpovězte i Vy na naši otázku:
Jak konkrétně přispějete po svém zvolení do obecního zastupitelstva k podpoře podnikatelských příležitostí v regionu a k tvorbě pracovních míst?
S úctou
Mgr. Pavel Slezáček

Usiluji o dialog. A Vy? 3

(Pavel Slezáček, 24. 9. 2010 22:26)

Vážený pane Iglo,

Je zbytečné hledat v tom, co děláme, více než volání, abychom mohli v regionu dále podnikat bez toho, že bychom byli nuceni omezovat svoje aktivity, protože s nimi prostě něčí politická vize nepočítá. Není přece možné prosazovat myšlenku rozvoje cestovního ruchu v regionu a využití tzv. brown fields k tomuto účelu, když podniky v nich dosud fungují a zaměstnávají stovky lidí. Průmyslová zóna a brown fields přeci není totéž. My jednoduše vyzýváme k hledání rovnováhy mezi různými zájmy při budování našeho regionu, což se lidem či hnutím s jednostranně zaměřeným pohledem na věc pochopitelně nemusí líbit.
Je veřejně známé, že jsem autorem textu Výzvy pro region. Tato skutečnost je uvedena na většině našich materiálů. To samé platí o informaci, že pracuji pro společnost Bénéficielle, s.r.o. (dále jen BNFC, www.bnfc.cz) v pozici Senior Partner. V regionu Střední Čechy východ je mým úkolem pomáhat s ukotvením místní kanceláře. Jak jste správně uvedl, BNFC je společnost mladá, a i proto se tolik osobně angažuji v podnikatelském prostředí, které je, s ohledem na povahu námi poskytovaných služeb, současně prostředím zákaznickým.
Musím ocenit vaše detektivní nadání, díky kterému jste odhalil, jak se jmenuje náš syn a má žena. Ve Vámi dotčené souvislosti musím zdůraznit, že osobně se rozhodnu o tom, zda chci či nechci elektrárnu, až když budu schopen na základě předložených faktů posoudit, co regionu skutečně přinese. To však z dosud prezentovaných informací není poctivě možné říci. A velmi prosím, nevkládejte mi do úst slova o ohýbání zákona.
S úctou
Mgr. Pavel Slezáček

Usiluji o dialog. A Vy 2

(Pavel Slezáček, 24. 9. 2010 22:25)

Vážený pane Iglo,
S ohledem na teze volebního programu vašeho SNK je pravděpodobné, že nebudete souhlasit s iniciativou podnikatelů z některých průmyslových oborů, kteří chtějí upozorňovat na mnohdy iracionální omezení (a to i z hlediska péče o životní prostředí), kterým jsou dnes vystaveni v našem regionu.
Bohužel, někdy se (tzv. v dobré víře) realizují kroky, které mohou být nakonec kontraproduktivní. Jako příklad lze z mého pohledu uvést několikaleté blokování uvedení do provozu moderní a ekologicky šetrné lakovny, namísto dosud provozovaného volného lakování, které je z hlediska dopadu na pracovní a životní prostředí nesrovnatelně agresivnější. Pokud zdravý selský rozum nepracuje s fakty, pak bohužel selhává ve správném posouzení informací, situací a jevů. V této souvislosti si Vás dovolím upozornit na články věnované tématu Akrylamid v potravinách a síra v půdě, které v češtině naleznete například na www.osel.cz. Zdůrazňuji přitom, že nikdo nevolá po devastaci přírody kyselými dešti H2SO3 či snad H2SO4.
S úctou
Mgr. Pavel Slezáček

Usiluji o dialog. A Vy? 1.

(Pavel Slezáček, 24. 9. 2010 22:23)

Vážený pane Iglo,
Vaše reakce na besedu uspořádanou iniciativou Výzva pro region mě mrzí. Je mi líto, že i přes naši snahu předem informovat o našich záměrech, nyní voláte po odpovědích, které lze najít na našich internetových stránkách, letácích i plakátech. Nerozumím tomu, proč hledáte senzace a odmítáte námi podanou ruku ke kultivovanému dialogu.

S úctou
Mgr. Pavel Slezáček