Jdi na obsah Jdi na menu
 


Čelákovice nominovány do soutěže ZAVŘENO 2009

22. 9. 2009

Dne 29.září 2009 proběhne ve 30ti zemích světa za koordinace mezinárodní asociace Freedom of Information Advocates Network soutěž hodnotící úroveň poskytování informací - Soutěž Otevřeno x Zavřeno.

V České republice již 7 rok řídí soutěž Otevřená společnost, která vyhlásí nominace v kategoriích OTEVŘENO a ZAVŘENO nejlepší příklady poskytování informací a také i ty příklady, kde jsou informace odpírány.

Výsledky soutěže budou zveřejněné při příležitosti Mezinárodního dne informací na tiskové konferenci 29. Září 2009 a na webu www.otevrete.cz .

Mezi nominovanými je i město Čelákovice za problematický přístup k informacím a to nejen pro občany, ale i členy městského zastupitelstva. Pokud se domníváte, že v Čelákovicích jsou informace odpírány pak zašlete i Vy svůj hlas. Uzávěrka pro příjem hlasů je 24.září 2009 ve 14 hodin.

Pokud byste neměli dostatek informací o poskytování informací v našem městě podívejte se na zápis z jednání zastupitelstva ze dne 21.6.2007, který byl zpracovaný zastupitelem Václavem Špačkem a srovnejte jej se zápisem oficielním vyvěšeným na internetových stránkách města ( pro snažší orientaci jsme pořídili srovnání obou zápisů a chybějící části jednání jsme označili zeleně ). Příklad z 21.6.2007 není nahodilý, ale běžně se srovnání z důvodu značné pracnosti neprovádí. Podobně lze najít neochotu na internetových stránkách města v části POVINNÉ INFORMACE a hledat co vlastně městský úřad žadateli o informaci sdělil. Ve více případech je napsáno jako u informace zveřejněné dne 29.1.2009 mající dát odpověď na jednoduchou otázku "kdy dopis žadatele byl projednán v zastupitelstvu?". Odpověď: Na internetových stránkách města je archiv zápisů a někde si to tam najděte. Opravdu vstřícnost k pohledání.

Nominace posuzuje porota deseti odborníků. Na základě jejich hlasování je udělena jak hlavní cena, tak ceny v jednotlivých kategoriích.

Věříme, že udělením ceny získá naše město na popularitě a vedení města změní svůj postoj k poskytování informací. Vždyť nám slibovali : nebudete se muset ptát PROČ !!!

Hlasování najdete pod seznamem nominovaných, kde je třeba označit nominovaného a pak kliknout na hlasuj.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář