Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dvacet milionů na rekonstrukci čelákovického nádraží!

2. 3. 2009

Dvacet milionů na rekonstrukci čelákovického nádraží!

Již v říjnu roku 1871 udělil Generální inspektorát ÖNWB (Rakouská severozápadní dráha) stavební povolení pro původní čelákovickou nádražní budovu a vlaky se v úseku Praha – Čelákovice – Nymburk rozjely 4. 10. 1873. K výstavbě zcela nového (současného) objektu se přistoupilo v pol. 20. let 20. stol., kdy probíhalo zdvoukolejňování úseku Lysá nad Labem – Praha Vysočany (1925 – 1928).

 Čelákovické nádraží na dobové fotografii (vlevo dole), zdroj: Josef Pátek

Rekonstrukce nádraží zahrnuje zateplení objektu, opravu fasády, výměnu oken a dveří, novou střešní krytinu a klempířské prvky, nová komínová tělesa a lávky, opravu přístřešku a dlažby, WC pro veřejnost, rekonstrukci pokladny a čekárny pro cestující, plynovou přípojku s kotelnou a elektrickou instalaci pro provozní místnosti. V současné době se jedná o možnosti vybudování prodejny v objektu nádraží. I přes připomínky Města na všech jednáních nebyl do rekonstrukce zahrnut kamerový systém, ale dle vyjádření ČD byla nabídnuta městu místnost pro Městskou policii.

 V květnu loňského roku vznikla „Petice za zastavení chátrání nádraží v Čelákovicích“, v níž více než 300 podepsaných občanů vyjádřilo nespokojenost se stavem nádražní budovy. Následně se uskutečnily čtyři schůzky se zástupci Města, Českých drah, a. s. i Správy železniční dopravní cesty, s. o., na kterých bylo konstatováno, že v roce 2009 bude čelákovické nádraží zrekonstruováno.

Na Hromnice, dne 2. 2. 2009, byla oprava čelákovické železniční stanice zahájena. Investorem celé akce je Odbor investiční Generálního ředitelství Českých drah a částka určená na realizaci díla činí 19.320.000 Kč. Důvodem výběru stanice pro rekonstrukci byla zchátralost objektu a snaha vytvořit lepší zázemí pro cestující.

Po provedené rekonstrukci se ve stanici Čelákovice plánuje rozmístění stojanů s informačními materiály o příměstské dopravě Esko.

V letech 2009 – 2010 bude probíhat rovněž rekonstrukce zabezpečovacího zařízení v úseku Praha Vysočany – Čelákovice, jejímž investorem je SŽDC. Tato investice se stavebně nádražní budovy nijak výrazně netýká. Cílem této investice je posílit kapacitu dráhy tak, aby bylo možné převést dálkovou dopravu na východ republiky z úseku Praha Běchovice – Úvaly na trať vedoucí do Kolína přes Čelákovice a eliminovat dopady na stávající taktový jízdní řád.

Mnohem rozsáhlejší stavební úpravy do železniční infrastruktury se připravují v horizontu let 2013 – 2016, o kterých budou bližší informace uvedeny v příštím čísle ZMČ.

 

Zveřejněno s laskavým souhlasem autora - Petra Studničky, zastupitele města

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Nádraží, zastávky, trať

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář