Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jsme v existenční krizi, přiznal šéf RWE

7. 10. 2014

Jsme v existenční krizi, přiznal šéf RWE. Záchranu má přinést i Česko


Šéf skupiny RWE Peter Terium si nebere servítky: německý energetický koncern se podle něj nachází v mimořádně obtížné situaci. Prosazuje proto radikální změnu strategie. RWE by se měla méně věnovat výrobě elektřiny a zaměřit se na služby.

Podle Chalupského počítá RWE s růstem aktivit na východoevropských trzích i v Česku. Rozvíjet chce především menší energetické zdroje a služby související s prodejem elektřiny a zemního plynu.

„Problémy s konvenční výrobou elektřiny na evropských trzích se do budoucna nebudou na aktivitách RWE v Česku nijak odrážet, už jenom proto, že se orientujeme především na obchod se zemním plynem a elektřinou a neprovozujeme u nás žádné elektrárny,“ vysvětlil Chalupský.

RWE se podobně jako další německé energetické firmy musí vypořádat s rozhodnutím tamní vlády postupně uzavřít všechny jaderné elektrárny a zaměřit se na obnovitelné zdroje energie. Provozní zisk skupiny klesl za první pololetí o 40 procent na 2,27 miliardy eur (63,2 miliardy korun).

Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/jsme-v-existencni-krizi-priznal-sef-rwe-zachranu-ma-prinest-i-cesko-1123943#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink