Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koaliční dohoda podepsána! Otevřený dokument po jednání ZM

1. 12. 2010

Koaliční dohoda podepsána!  Dle slibu zveřejňujeme po ustavujícím jednání zastupitelstva města "odemčenou" verzi. 

TEXT dohody (.pdf - pouze pro čtení)

TEXT dohody - odemčeno.

 Na ustavujícím Zastupitelstvu města dne 30. 11. 2010 zvolili zastupitelé

 starostu města Bc. Josefa Pátka (ODS),

 I. místostarostu Ing. Miloše Sekyru (TOP 09),

 II. místostarostu Ing. Jaroslava Ryneše (ČSSD)

a sedmičlenou Radu města ve složení: 

Ing. Luboš Choura (ODS), Miroslav Leypold Iglo (SNK NČ), Tomáš Janák (TOP 09), Bc. Josef Pátek (ODS), Ing. Jaroslav Ryneš (ČSSD), Ing. Miloš Sekyra(TOP 09), Mgr. Marek Skalický (TOP 09).

 Volby se nezúčastnili čtyři zástupci volební strany SNK PROČ a PaedDr. Luboš Rýdlo (SNK- ED). Ing. Pavel Stuchlík (PRO Č) se vzdal mandátu. Slib zastupitele složilo celkem sedmnáct členů, více>> 

Pavel Fišera

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

co dělalo minulé vedení města?

(Jiri Kubr, 10. 1. 2011 12:52)

Snažil jsem se reagovat na nějaké nejasnosti v práci Technických služeb a protože jsem se nemohl dovolat zkusil jsem poslat e-mail a zjistil jsem, že žádný e-mail uvedený na stránkách TS není funkční. Na stránkách této organizace města jsem narazil i podruhé. Chtěl sem vědět jaká směrnice či vyhláška města upravuje zimní údržbu a dočetl jsem se, že pro naše TS platí předpis již několik let starý, ačkoliv plán zímní údržby byl novelou tzv. chodníkového zákona výrazně pozměněn v r.2009 a ze strany města je každý rok schvalován nový plán údržby. Buď TS nový plán nemají a městská rada schválila paskvil a nebo TS nemají zájem na informování občanů. Co je lepší? Podobně jsem dopadl v Q-bytu kde jsem hledal zásady pro pronajímání bytů v majetku města Čelákovice a na stránkáchjsem našel zásady platné s účinností od 1.9.2003 a to bez ohledu na skutečnost, že došlo k jejich úpravě v r.2009 a tedy to co je zveřejněné není platné. Drobným úletem je možné nazvat i informaci o správě bytů , které má na starost Q-byt. Celkem přehledně vypadající tabulka udává počty bytů dle jejich stavu v r.2002. Neprodávalo se v posledních letech velké množství bytů? Je to podobné jako u Technických služeb, nezájem o kvalitu podávaných informací.
Kdo byl placený za kontrolu uvedených organizací? Mnohé to vypovídá o úrovni přístupu k občanům.
Snažte se to dělat lépe.
Váš Jirka Kubr

Hm... To brzo

(Lukáš Matouš, 1. 12. 2010 14:09)

Hrubčík to odemknul už před dvouma měsícema a taky se houby stalo. Trapky.

Pro pana Hrubčíka

(Čejka, 6. 11. 2010 12:00)

Pane Hrubčík, svými téměř patologickými výlevy ze svého nitra akorát dokazujete, že vaše pohnutá mysl a zneuznaná osobnost, plná ubohé nenávisti vůči lidem, kteří mají zájem pro město něco lepšího přinést, se přímo ukájí na stránkách internetu. Nechte už těch vašich jeduplných nesmyslů, neotravujte normální lidi a radujte se v ústraní z prohry. Nebo snad si příště přivedete k volbám další Rómy a vypníte jim volební lístek, jen abyste za každou cenu dostal post na zdejší radnici, což bych teprve viděl jako tragedii.

Re: Pro pana Hrubčíka

(Marie Babická, 6. 11. 2010 16:13)

Šmankote, lidi, buďte k sobě slušní!

Re: Pro pana Hrubčíka

(Martin Hrubčík, 6. 11. 2010 22:17)

Nemyslím, že je vhodné do problému tahat emoce. Není to osobní. Pouze jsem se snažil upozornit občany i nově připravovanou koalici, které veskrze fandím, a že došlo k problému, který je vážným ohrožením změny k odpovědnosti, politické kultury ve měste. Věřím, že slušné a poctivé lidi to zajímá.

Re: Re: Pro pana Hrubčíka

(bican, 9. 11. 2010 9:13)

pane Hrubčíku, můžete prosím vyvráti či potvrdit již poněkolikáté uvedenou skutečnost, že jste k volbám vozil lidi a vyplňoval jim volební lístky?
Děkuji

PTH bourá omezení koaliční smlouvy

(Martin Hrubčík, 5. 11. 2010 13:42)

Dobrý den.
Osobně se domnívám, že obecní politika by měla být veřejná. Koaliční smlouva je veřejným dokumentem, který může mít pro život města zásadní význam. Proto mi přijde skandální, že koalice, která má symbolizovat změnu, ještě před svým schválením brání možnostem veřejného šíření takto zásadního dokumentu.
Toto rozhodně není možno tolerovat, a proto PTH nyní na webu www.politikath.cz umožňuje stáhnout koaliční smlouvu stran ODS, TOP09, SNK NČ a „přeběhlíka z ČSSD“ Ryneše, ve verzi umožňující tisk.

Re: PTH bourá omezení koaliční smlouvy

(Jiri Kubr, 5. 11. 2010 19:50)

Vážený pane Hrubčíku, jak jste kdesi zmínil byl jste v minulém volebním období( 4x? ) na jednání zastupitelstva a tak víte jaký rozdíl je to co nabízí koaliční smlouva proti předcházejícímu stylu vedení radnice. Nikdy jsme však v uplynulých čtyřech letech nečetli, že by jste něco namítal proti cenzuře uplatňované vedením města a nedostupností základních dokumentů jako je např.zápis z jednání městské rady.PROČ je nutné kritizovat to co vlastně ještě neplatí neboť koaliční smlouva má platnost teprve až se její aktéři stanou zastupiteli. Možnost stažení je na stránkách ODS a také jistě bude na stránkách města až příjde vhodný čas ( se skandálem jste to jistě nemyslel vážně ). Jistě jste zapomenul jak vypadala koaliční smlouva současně vládnoucí koalice a tak výrazný pokrok kritizujete. Z koaliční smlouvy vyplývá mnoho dalších dosud nevídaných věcí jako je možnost být seznámen s obsahem jednání výborů a komisí a z jednání zastupitelstva budete mít i obrazový záznam ( tedy pokud nezůstane vše při starém a vláda obce nebude ve stejných rukou jako dnes ). Nebudete odmítnut pokud budete mít zájem pomoci pracovat pro město ve věcech ve kterých jste odborníkem a to je také výrazný luksus, který minulá samospráva neumožnila např. zájemcům o práci v komisi životního prostředí.Bývá zvykem tolerovat práci nové vlády 100 dní a pak se tvrdě rozjet a kritizovat vše co ke kritice je vhodné. Nepřehnal jste to se svým snaživým příspěvkem? Rozhodně si však Vaší snahy vážíme a je jen dobře pokud v konstruktivní kritice budete pokračovat.
Zdraví Vás
Jirka Kubr

Re: Re: PTH bourá omezení koaliční smlouvy

(Martin Hrubčík, 5. 11. 2010 22:26)

Dobrý den pane Kubre.
Znám styl vedení radnice sdružením PRO-Č. Spoustu věcí jsem jí vytkl, spoustu věcí jsem o tomto napsal. Mohu-li zmínit třeba namátkou volební noviny PTH, které mi poskytly docela slušný prostor, v rámci kterého jste si možná mé publikační činnosti všiml i třeba Vy.
Jinak mám opravdu obavu, že koalice se skandálně bojí šíření tištěné verze koaliční dohody, protože je jasné, že jak mu říká ČSSD, přeběhlík, zrádce a podvodník Jarda Ryneš je kaňka, která by koalici mohla být na škodu, kdyby Rydlova aktivita s opakováním voleb vyšla.
Lidé by měli vědět, že se koalice místo korektního vyjednávání rozhodla jít zkratkou, a že tu dle ČSSD došlo k zradě pod příslibem funkce místostarosty, která bude jistě zatěžovat radniční rozpočet a zřejmě finančně prohlubovat obecní deficit.
TRVÁM KAŽDOPÁDNĚ NA TOM, ŽE KOALICE BY SI JEŠTĚ TEĎ, VČAS, MĚLA UVĚDOMIT, ŽE NENÍ JEŠTĚ DOBRÝ TEN, KDO JE LEPŠÍ NEŽ TEN NEJHORŠÍ.
100 dní hájení? Proč? PTH a já s ní fandí změně na radnici, jelikož pro PTH právě změna byla jedním z hlavních cílů, rozhodně se v tuto chvíli necítí být radniční opozicí, ale zároveň je nutno dodat, že PTH vždy tvrdila, že ne každá změna je správná, a proto PTH podporuje výhradně změnu k vyšší míře odpovědnosti, jak je patrno i z volebního hesla PTH, které volá po ODPOVĚDNÉ ZMĚNĚ.
Více k tomuto tématu si můžete přečíst v mém příspěvku na webové adrese: http://www.politikath.cz/clanky/aktualne/mgr.-hrubcik-k-vysledku-voleb--koalicni-smlouve-a-politicke-kulture-v-celakovicich.html

No to je dost

(Točník, 25. 10. 2010 12:33)

Na to, jak dlouho ste se s tím crcali teda nic moc výsledek :(.
PROČ se vám bude smát!

Re: No to je dost

(Jiri Kubr, 26. 10. 2010 21:17)

Myslíte, že je jim moc do úsměvu? Pokud by vyhráli pak snad ano.Volby se jim tentokrát moc nepovedly.Nejsme to my kdo zdržuje.Starosta již dávno měl vypsat termín zastupitelstva, ale nějak se mu do toho nechce.V Lysé tam již termín příštího zastupitelstva znají.Mnoho lidí mluví o důkladném úklidu naší radnice. Jo bude asi důvod k úsměvu.
Jirka Kubr

co je ale horší

(Divák, 26. 10. 2010 13:55)

horší je, že současná garnitura se snaží zdržovat předání radnice. Uklízí se a zametá pod koberec až se práší :(

Odpověď

(Petr Petřík, 26. 10. 2010 10:33)

Zde je možno si přečíst zdůvodnění:

http://www.odscelakovice.estranky.cz/clanky/komunalni-volby-2010/23_-10_-2010-v-17_00-byla-podepsana-kolaicni-smlouva_

Doufám, že to pochopíte. Petr Petřík

Re: Odpověď

(Pavel, 26. 10. 2010 12:39)

Ano četl jsem, ale nechápu. Když už něco uveřejním, tak si zatím stojím a nebudu to nijak blokovat. No pokusím se to nějak vytisknout za pomocí PS. Prarodičům jsem slíbil otisk smlouvy, ale vyhořel jsem na zabezpečení. Děkuji za snahu.

vytištění koaliční smlouvy

(Petr Petřík, 26. 10. 2010 7:49)

Finální podoba koaliční smlouvy byla převedena do pdf koaličními partnery. Tam se také nastavilo zabezpečení dokumentu. Budu pátrat, protože chápu, že si to chcete vytisknout.

odemknout soubor?

(Petr, 25. 10. 2010 18:41)

Pavle, nevím co chcete? Soubor kde je umístěná smlouva je čitelný a nevím proč by jste chtěl něco navíc? Nejste spokojený? Běžte do lampárny a tam si ...

Re: odemknout soubor?

(Pavel, 25. 10. 2010 19:10)

Čitelný je samozřejmě dostatečně, ale nechápu důvod uzamčení proti tisku. V čem je problém? Chci smlouvu nabídnout k přečtení i lidem, co nemají přístup k počítači, jak mám dle Vás postupovat? PrintScreen? a vytisknout jako jpg?

PDF

(Pavel, 25. 10. 2010 18:23)

Dobrý večer
Proč se je soubor uzamknut, aby si ho člověk nemohl vytisknout a v klidu přečíst? Doufám, že to neni ukázka Vaší "komunikace s občany".
Děkuji a doufám ve sjednání nápravy.