Jdi na obsah Jdi na menu
 


Muzejní noc - velmi povedená akce

10. 6. 2009

Muzeum ve spolupráci se ZUŠ, Domem dětí a mládeže, výtvarnou dílnou LABYRINT uspořádalo 5.června 2009 nádhernou akci s názvem MUZEJNÍ NOC. Přispělo sponzorsky i několik jednotlivců a mimo města Čelákovice přispěla i obec Skorkov.

Proč právě Skorkov? Archeologové z našeho muzea provádějí průzkum v širokém okolí Čelákovic a okolní obce jsou jim za nalezenou historii patřičně vděčny. Není divu, že sám starosta Skorkova byl mezi pořadateli.

To se však o odpovědných činitelích Čelákovic říci nedá, pan místostarosta pro kulturu Rýdlo jaksi na muzejní noc  zapomněl a nedostavil se. Pohled na fotografie mluví za vše.

Zřejmě je to již jedna z posledních akcí toho druhu a nebylo jich málo ( viz. stránky muzea - výstavy ). Od září bude v muzeu nový ředitel, jenž byl vybrán, ačkoliv nesplňoval ani podmínky dané pro uchazeče výběrového řízení ( minimálně 3 roky praxe v řízení kolektivu ) a ani nemá patřičnou odbornost. Co k výše uvedenému dodat?

Jen, pane Jaroslave Špačku, díky za Muzejní noc a především za 37 let ve vedení muzea ze kterého jste udělal chloubu Čelákovic.

MLI

P.S. Ohlasy na Muzejní noc byly zveřejněny v TOku a také na serveru Moje rodina. Největším zážitkem byla hra Přívoz.