Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nová silnice v Prokopě - aktuální informace

3. 11. 2009

Aktualizace 4.11.2009

poř.č. 722/09 - sdělení seznámení s podklady rozhodnutí čj.: 3997/09/La - propojení ulice Stankovského se silnicí II/245 Čelákovice VÍCE »

Do stavby byly přidány pozemky 1426/1 a 1435/2. Do podkladů je možno nahlédnout do  9.11.2009.

Aktualizace 23.10.2009

Ústního jednání, které bylo za účelem zřízení cesty v Prokopě se zúčastnil i zástupce o.s. NAŠE Čelákovice. Jelikož starosta chce do projektu přidat ještě nějaké další pozemky, bude řízení vypsáno znovu a ústní řízení proběhne až za měsíc. Je potřebné, aby obyvatelé sídliště v Prokopě jednoznačně deklarovali jakého stavu chtějí dosáhnout .

Podle o.s. budou zbytečně zasaženi lidé dopravou, která by mělka být řešena koncepčně. Tato cesta by měla být vybudována rovná na straně směrem k Toušeni, kde  by mohla být základem pro budoucí rouzvoj lokality.

05.10.2009

Vážení občané bydlící v sídlišti V Prokopě - na úřední desce města můžete nalézt Oznámení o zahájení územního řízení - nová komunikace V Prokopě - spojení ulice Stankovského se silnicí II/245 -text oznámení (pdf)

Tato komunikace byla plánována již v době záměru integrace sídliště s centrem města ( již realizovaný "průjezd TOSem ul. Stankovského").

Záměr odpovídá územnímu plánu města Čelákovic - detail (výřez) - zde. Zakreslení v letecké mapě.

Ptali jste se, co záměr řeší?

Záměr řeší především parkování v ulici Prokopa Holého (kamiony obsluhující Demoautoplast dnes nemohou projíždět) a zásobování severní části průmyslové zóny (Demoautoplast, TOS, V-Plast, Soptík, Lahůdky Tržan, CZ TECH a další).

A jaký bude mít stavba vliv na sídliště?

  • silnice zkrátí cestu od Toušeně do centra města
  • silnice znovu oddělí sídliště od města
  • ulice Prokopa Holého bude zjednosměrněna, nová silnice bude řešit její zástup

Existuje příslušná dopravní studie popisující množství vozidel a bezpečnost ? existuje studie vlivu na životní prostředí z pohledu emisí a hluku?

Záleží na Vás, obyvatelích sídliště, zda máte zájem tuto záležitost (vybudování průjezdní zásobovací komunikace obytnou zónou) řešit. Pokud se najde uvědomělý obyvatel(é) ( vzhledem k perfektně zorganizované petici proti výstavbě haly jsem v tomto velký optimista),  který se chce zapojit do řízení, občanské sdružení nabízí záštitu a pomoc s řešením.

 

Pavel Fišera, předseda o.s.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Podpora petici

(Lenka Vojtíková, 13. 11. 2009 22:38)

Dobrý den paní Daňková a pane Fišere,
chtěla jsem pro začátek alespoň takto vyjádřit podporu jakékoliv plánované akci, která by mohla zabránit výstavbě silnice. Jsme rodina s malými dětmi a rozhodně nám není lhostejné v jakém prostředí budou děti vyrůstat.
Je smutné, že nedávno otevřená "zkratka" z Prokopa nebyla ani tak proto, aby místním usnadnila spojení s městem, ale byla spíše přípravou na usnadnění dopravy kamionů.
Nevím, jak probíhá posuzování kvality životního prostředí - zajímalo by mě, jestli se bude hodnotit silnice samostatně, nebo zda se berou v potaz i další stávající faktory (splodiny z továren apod.)? S tím souvisí i fakt, že by nejspíš museli být vykáceny stromy, které nyní aspoň trochu vytváří přírodní bariéru, což by vedlo k dalšímu zhoršení... atd.
Je možné žádat i vyjáření statika, zda těžká doprava nemůže poškodit budovy?
To jsou jen takové otázky, které mě k tomu všemu napadají.
Takže bude-li se cokoliv chystat, počítejte s námi.

petice

(Renata Daňková, 7. 10. 2009 15:29)

Dobrý den pane Fišero, jelikož jsem na MÚ v Čelákovicích všeobecně považovaná za rebela (viz TOS MET a bytová politika) klidně bych se tomuhle probému a problému ŽP v Čelákovicích ráda věnovala. bohužel ale po zkušenost z obcházením lidí V Prokopě s peticí proti dostavbě haly firmy TOS, tak myslím, že jako jeden člověk nic nezmůžu. Ale i tak pokud můžu něco udělat a pokud by mi někdo pomohl, asi bych do toho nějak šla

Re: Petice

(PFI, 6. 10. 2009 10:49)

Vážená paní Daňková, jsem velice rád že jste se ozvala, právě ve Vás jsem nejvíce doufal :).
Tato stavba, na rozdíl od stavby haly, má jednoznačně vliv na životní prostředí (hluk, emise, prach) a bezpečnost obyvatel.
Důležité je abyste se jako sousedé (neznám ale bohužel majetkoprávní uspořádání lokality) dostali mezi účastníky územního řízení a poté můžete požadovat např. studii EIA (Hodnocení vlivu stavby na životní prostředí), HIA (Hodnocení vlivu na zdraví) a dopravní studii lokality (v kontextu generelu dopravy v Čelákovicích).

Důležité je dát připomínky nejpozději v den ústního jednání.

Máme kontakty na sdružení která nám s touto agendou dokáží pomoci, musí se tomu ale někdo aktivně věnovat
1. co nejdříve se přihlásit mezi účastníky řízení
2. nahlédnout do dokumentace
3. podat relevantní připomínky
4. informovat co nejvíce lidí, připravit petici, žádat zastupitelstvo o odložení do příštího volebního období atd.

Hezký den,
Pavel Fišera, nase(at)celakovice.org

Petice?

(Renata Daňková, 6. 10. 2009 8:21)

Dobrý den, myslíte si, že má cenu tuhle komunikaci řešit? Povede přesně kolem našeho domu. Když jsme psali petici proti plánové přístavbě TOSu, která měla končit těsně vedle plánované komunikace, nebyl jediný argument uznán, snad kromě toho, že by klesla cena našich bytů, které námbyly prodány za ceny domů. A vůbec, vila Volmanka chátrá, zatímco v chráněném parku vyrostly vily zastupitelů. Mně už docházejí síly