Jdi na obsah Jdi na menu
 


Operační program Životní prostředí

6. 5. 2015

Operační program Životní prostředí schválen jako druhý operační program ČR Evropskou komisí

 

Žadatelé budou moci v brzké době reagovat na výzvy z nově schváleného Operačního programu Životní prostředí. Tento program dnes schválila Evropská komise jako druhý z deseti operačních programů.

 

Tento program zaštiťuje jako řídicí orgán Ministerstvo životního prostředí. Hlavním cílem programu je ochrana a zajištění kvalitního prostředí pro život obyvatel České republiky a také podpora efektivního využívání zdrojů. V rámci programu se projekty mohou zaměřit na eliminaci negativních dopadů lidské činnosti na životní prostředí a na celkové zmírňování nežádoucích dopadů změny klimatu.

 

Česká republika může v letech 2014–2020 vyčerpat téměř 24 miliard EUR.

Operační program Životní prostředí z této částky rozdělí skoro 2,6 mld. EUR.

 

Oficiální výzvy budou vyhlášeny v druhé polovině června 2015.

Žádosti budou přijímány prostřednictvím informačního systému MS2014+ po schválení hodnoticích kritérií Monitorovacím výborem OPŽP. Výzvy budou vyhlášeny ihned po prvním jednání monitorovacího výboru, který musí schválit hodnoticí kritéria výzev a jehož první zasedání je v současnosti naplánováno na polovinu června 2015. S ohledem na dostatečnou dobu pro přípravu projektů ke zveřejněným výzvám bude zahájen příjem žádostí 14. 8. 2015.

Zdroj: www.opzp.cz