Jdi na obsah Jdi na menu
 


Studenti jdou příkladem

Na stránkách jedné ze základních škol jsem našel níže uvedený text a nezbývá mi než pochválit studenty za jejich příkladné jednání. Přirozeně je to i práce jejich učitelů a tedy i těm patří dík.

 

2. schůzka Ekotýmu

 

19. března se konala naše druhá společná schůzka, na které jsme, poučeni ze školení ve Sdružení TEREZA, začali plnit další ze sedmi kroků Ekoškoly – analýzu ekologického stavu školy.

Rozdělili jsme se na čtyři pracovní skupiny. Každá skupina zastupuje jedno téma a podle jeho obsahu si vymyslela název a logo skupiny (viz prozatímní nástěnka – síť v přízemí u šaten

1. stupně).

Ø      Odpady  :Třídiči

Ø      Voda : Vodníci

Ø      Energie: Šetřílci

Ø      Prostředí školy: Eko-holky

Každá skupina dostala pracovní listy, pomocí kterých má zjistit, jak na tom jsme- jak a co třídíme, kolik vody a energie spotřebujeme, jestli neplýtváme vodou či nesvítíme zbytečně, zda je ve škole hezky a útulno. Podle zjištěných výsledků vytvoříme plán činností ke zlepšení stávajícího stavu. Budeme rádi, když nám budou pomáhat i ostatní děti a učitelé, protože o to, jakou školu budeme mít a jak se v ní budeme cítit, je věcí nejen Ekotýmu, ale všech, kdo k nám do školy chodí nebo k nám posílá své děti.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

konec citace článku

 

Studenti píší : jakou školu budeme mít a jak se v ní budeme cítit ,, je věcí nejen Ekotýmu, ale všech , kdo k nám do školy chodí nebo k nám posílá své děti. Podle mého názoru je to tak stejné i ve městě, neboť není jen věcí vedení města jak to bude v Čelákovicích vypadat, ale je to na všech jeho občanech, jak se přičiní. Věřím, že se studenti nespokojí jen s tím co mají ve škole, ale začnou se zabývat i tím co je v jejím okolí a ve městě vůbec. V mnoha městech již vznikají tzv. studenská zastupitelstva, kde studenti zkoušejí to co je čeká již za pár let v reálném životě. Ať již budou další kroky studentů takové či jiné zaslouží si jednání Ekotýmu výraznou pochvalu a podporu.

Mirek Iglo