Jdi na obsah Jdi na menu
 


TOS-MET požádal o změnu integrovaného povolení k vypouštění škodlivin

30. 12. 2008
Zadost o zmenu integrovaneho povoleni obsahuje dve veci:
1. -  v navaznosti na instalaci lakovacich kabin (povoleno viz. http://tomcat.cenia.cz/eia/detail.jsp?view=eia_cr&id=STC788) ke ktere:

"Město Čelákovice:

Město ve svém původním vyjádření č. 7/2008 ze dne 28.1.2008 požadovalo další posuzování záměru dle zákona č. 100/2001 Sb. Na základě podrobného projednání požadavků města uvedených v původním vyjádření k záměru se zástupci vedení firmy TOS-MET s.r.o. dne 12.2.2008 a skutečnosti, že žádný z účastníků řízení nepožaduje další posuzování dle zákona č. 100/2001 Sb., již město netrvá na dalším posuzování záměru ve smyslu cit. zákona a vydalo nové vyjádření č. 7a/2008 ze dne 13.2.2008 s tím, že požaduje splnění dále uvedených požadavků.

Město v dalších stupních povolovacích řízení stavby požaduje doložit rozptylovou studii, ve které bude odborně posouzeno, zda kumulací produkovaných emisí z obou zdrojů a celé průmyslové zóny areálu TOS nedojde po uvedení velkého a středního zdroje znečišťování ovzduší do provozu ke zhoršení životního prostředí ve městě a k překročení platných limitů. Město požaduje odborně vyhodnotit zdravotní rizika vlivu těchto emisí na obyvatele města žijící v blízké sídlištní a rodinné zástavbě. Dále požaduje do povolovacího řízení zapracovat vedení veškeré těžké dopravy centrem průmyslové zóny ulicí Tovární a to v průběhu samotné výstavby lakovny i po jejím uvedení do provozu."

-------

"

 

„Rekonstrukce lakovny - náhrada lakovacími kabinami LAGOS MA 18 - TOS - MET spol. s r.o., Čelákovice"

nebude posuzován podle citovaného zákona.

Podmínkou je

- bude vypracována rozptylová studie, ve které  bude odborně posouzeno, zda kumulací produkovaných emisí z obou zdrojů a celé průmyslové zóny areálu TOS nedojde ke zhoršení životního prostředí ve městě a k překročení platných limitů,

- budou odborně vyhodnocena zdravotní rizika vlivu imisí na obyvatele města žijící v blízké sídlištní i rodinné zástavbě, 

 
Bohuzel, na EIA neni ona prilozena rozptylova studie (protoze to vzhledem k absenci pripominek napodlehalo dalsimu schvalovani) do ktere jsem na uradu koukal a tak mohu jen volne interpretovat vetu "dojde ke zlepseni situace, protoze emise budou odvedeny z pracoviste odtahem do okolniho prostredi".
V zadosti je dale uvedeno, ze neni kumulace, ikdyz v sousedni hale ma takoveto lakovaci kabiny TOS hned take dve (o lakovací lince Demoautoplastu ani nemluvě).
 
Bohuzel, povolenim kabin byla povolena i maximalni kapacita spotreby "barev" a to je 36.41t/rok, coz pri 70-ti %ni ucinnosti filtrace znamena, ze odejde do vzduchu 11 tun oproti soucasnym 2 t (pokud prijmeme hypotezu, ze fitrace 100% casu funguje).
 
A o tomto zvyseni je zadost o zmenu povoleni IPPC plus druha cast:
 
2. prevedeni Tezke formovny pod povoleni, protoze tam spada podle prilohy c.1 zak. 76/2002Sb., bod 4.1.h (- Chemická zařízení na výrobu základních organických chemických látek, jako jsou základní plastické hmoty (syntetická vlákna na bázi polymerů, vlákna na bázi celulózy).).
 Duvodem je to, ze tam dochazi k polymeraci furanove pryskyrice kyselym tvrdidlem (coz je to, co tak priserne smrdi po celem meste)
Toto je podle mne pozitivni cast zpravy (asi), na zmenseni zapachu to ale asi nema podstatny vliv krome toho, ze uz si na to bude mozne stezovat (obtezovani nad unosnou mez) a CIZP to bude muset kontrolovat - na druhou stranu na to uz proste budou mit papir :(.
 
Celou dokumentaci k zadosti se mi zatim nepodarilo sehnat, ani na webu kraje http://www.kr-stredocesky.cz/portal/uredni-deska/oznameni/data/181006-2008-kusk-c1081eaf661b4b28b802ae0fdbfbb3bb.htm neni kompletni zneni zadosti (tj. ta pasaz, ktera popisuje, co se v povoleni ma zmenit).

Podle toho, co je napsano ve zverejneni by melo byt mozne si z toho udelat kopie na Kraji.

Pokusím se sehnat rozptylovou studii a studii vlivu na zdraví obyvatelstva.

Pavel Fišera