Jdi na obsah Jdi na menu
 


V sobotu 10. března 2012 v 16 hodin si připomeneme 162. výročí TGM

16. 2. 2012

Pozvánka do Husova sboru
Pozor změna!
Původně ohlášený koncert k uctění památky Václava Havla se z organizačních důvodů přesouvá na podzim tohoto roku.
Rada starších zajistila náhradní program.

V sobotu 10. března 2012 v 16 hodin si připomeneme 162. výročí TGM komponovaným pořadem Alfreda Strejčka a Štěpána Raka „Hovory v mlčení“ aneb Dialog o lásce, demokracii a humanitě.

pozvánka

Alfred Strejček, známý český herec, moderátor a recitátor, v listopadu loňského roku oslavil sedmdesáté narozeniny. Divadlu se věnuje od svých sedmnácti let. Byl také členem operetního souboru olomouckého divadla (působil na místě druhého basu). Po studiích na brněnské JAMU přesídlil do Prahy, kde začínal v Divadle Jiřího Wolkera a v experimentálním divadle Maringotka, ale brzy přešel do souboru Divadla Za branou. V 70. letech byl angažován v Divadle E. F. Buriana a také působil v poetické vinárně Viola. Režisér Otomar Krejča mu později nabídl místo v Divadle Za branou II., kde zůstal až do roku 1988. Od té doby je na volné noze.
Je nejen interpretem, ale také autorem pořadu o J. A. Komenském Vivat Comenius, koncertního holdu Otci vlasti Vivat Carolus Quartus nebo scénického zpracování románu Jacka Londona Tulák po hvězdách. Z jeho prací pro Český rozhlas můžeme vybrat třeba roli vypravěče v dramatizacích románů Jaroslava Foglara, Arthura Ransoma i jiných autorů.
Alfred Strejček spolupracuje s herečkou Jitkou Molavcovou, hudebníkem Jiřím Pavlicou, s kytaristou Štěpánem Rakem a mnoha dalšími.
Štěpán Rak patří mezi nejvýznamnější světové koncertní kytaristy a skladatele.
Prezident Václav Havel jej jmenoval historicky prvním vysokoškolským profesorem kytary v Čechách. Jeho spolupráce s Alfredem Strejčkem se datuje od roku 1988 a od té doby umělci vytvořili dvacet společných projektů a absolvovali přes 1500 vystoupení ve 32 zemích.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář