Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zachraňme naše národní parky před zničením

17. 2. 2017

Zachraňme naše národní parky před zničením

Opravdu je to tak, národní parky jsou v ohrožení!

Podpořte výzvu k záchraně našich národních parků: https://www.zachranmenarodniparky.cz/

Teď jde o všechno! Proč?

Už za několik dní budou poslanci rozhodovat o osudu všech našich národních parků. Budou hlasovat o návrhu senátorů, který by v podstatě likvidoval přírodní drahokamy naší země. Zničili by kus nás všech.

Představte si, že chtějí:

  • umožnit výstavbu třeba mamutích turistických komplexů a dalších developerských projektů na většině plochy národních parků.
  • zrušit hlavní cíl národních parků, kterým je ochrana nerušeného vývoje přírody na převažující ploše národních parků. Jenže pak už to nebudou národní parky. Byly by to v lepším případě malé rezervace mezi hospodářskými lesy a v zástavbě domů.
  • aby se ve většině lesů národních parků dál těžilo dřevo a pěstovaly se stejně jako “továrny na dřevo” neboli hospodářské lesy, které máme všude kolem. Někteří lidí asi na výletech raději pozorují pařezy než divoký les.
  • pootevřít dvířka k budování betonových přehrad v okouzlujících údolích a kotlinách národních parků.
  • umožnit budování asfaltových cest a lov veškeré zvěře i v nejpřísněji chráněných zónách.
  • Senátorský návrh se znovu pokouší nahrát developerům, těžařům a spekulantům, kteří jsou spjatí s politiky. Ti na Šumavě nakoupili pozemky a tlačí na všechny strany, aby je mohli převést na stavební parcely. Schválení senátorského návrhu by znamenalo konec našich národních parků, zbyl by z nich jenom název.

 

Prosím, pomozte! Podepište výzvu poslancům na www.zachranmenarodniparky.cz

Na stejném webu najdete i další informace. NENECHME ZNIČIT NÁDHERNOU PŘÍRODU A KRAJINU NAŠICH NÁRODNÍCH PARKŮ!