Jdi na obsah Jdi na menu
 


Miroslav Leypold Iglo - kandidát č.4

13. 9. 2010

Miroslav Iglo se představuje.

Miroslav Leypold Iglo (* 1949)

Obrazek

 

KDO JSEM A JAK VNÍMÁM MĚSTO
Jsem čelákovickým rodákem, rodina mé matky zde žije již velmi dlouho a tak mám vztah i k okolním obcím jako Lázním Toušeň, Zápům, Vykáni, Přerovu nad Labem , kde všude žili mí předkové. Není divu, že jsem našel cestu do čelákovického muzea reprezentujícího naše město opravdu skvělým způsobem díky vynikajícímu kolektivu jeho zaměstnanců pod vedením bývalého ředitele Jaroslava Špačka. Jejich práce je příkladem pro nás ostatní a proto se snažím muzeum dle svých možností podporovat.

Jsem hrdý na mnohé sportovní aktivity , které nadšenci v Čelákovicích udržují často na vynikající úrovni. Jsem pro podporu všech činností dávajících příležitost k vyžití dětí neboť jen tak můžeme omezit šíření drog.

V Čelákovicích jsem začal podnikat v r.1994 a moje projekty narážely na množství nečekaných problémů. Pokud jsem chtěl uspět, musel jsem se snažit pochopit jednání úředníků i zastupitelů. Začal jsem pravidelně chodit na jednání zastupitelstva a poté jsem byl i zastupitelem zvolen. Hledal jsem a stále ještě hledám inspiraci i v jiných městech a po nějaké době se mi práce ve veřejné správě stala koníčkem. Mám hodně přátel, ale také jsou lidé, co mne nesnesou. Nemůže to být jinak, protože často říkám na zastupitelstvu věci nepříjemné. Nehledám teplé místečko a ani nemám potřebu nějakému funkcionáři podlézat,
jak je to u mnohých módou.

CO CHCI PROSAZOVAT V PŘÍPADĚ SVÉHO ZVOLENÍ DO ZM
Budu podporovat především otevřené rozhodování o věcech veřejných a konkrétních věcí je tolik , že je těžké říci, co podpořit více. Podpořím každý dobrý návrh bez rozdílu, kdo jej předkládá. Kdo navštívil jednání zastupitelů a nebo četl zápisy z jednání, zná můj přístup k věcem veřejným a ví, že nikdyjsem jen nepřihlížel. Být pasivním zastupitelem, to prostě nemohu. Spolupracuji již několik let s protikorupčními organizacemi Transparency International a Oživení, které prosazují změny v jednání zastupitelstva ve smyslu omezení
korupčního prostředí a jejich doporučení jsou pro mne cílem i v Čelákovicích.

Přijetí Etického kodexu zastupitele a zásad protikorupčního desatera by mělo být samozřejmostí. Jsme jedno z mála měst, které nemá vypracovaný strategický plán rozvoje - moderní nástroj veřejné správy 21 století. Jeho zpracování má určitá pravidla, která by hodně pomohla sjednotit někdy zbytečně vyhrocené spory v našem městě. Hledá dohodu mezi občany na vizi směřování města, jeho zpracování řídí odborné firmy s přizváním všech aktivních občanů, bez rozdílu zda jsou momentálně příznivci vládnoucí strany, nebo opozice. Byl bych šťastný, pokud by většina občanů našla společné cíle a naše město by bylo
schopné konkurovat ostatním městům nejen v „černé kronice“, ale také ve věcech pozitivních. Mnoho měst využívá mezinárodní kriteria kvality veřejné správy tzv. místní Agendu 21 a to je pro mne úžasně motivující, neboť se domnívám, že i v Čelákovicích si zasloužíme kvalitní správu věcí veřejných. Hledám příklady v tzv. Národní síti zdravých měst ČR a ačkoliv jsem již jednou na zastupitelstvu byl odmítnut s přihláškou Čelákovic do této organizace, budu
se snažit podat návrh znova a věřím, že najdu podporu.

PODPOŘTE NÁS V MÍSTNÍCH VOLBÁCH
Zda se podaří uskutečnit naše cíle, záleží také na Vás. Znám práci opozičního zastupitele a i tak se dá mnoho dosáhnout, ale mnohem více dokážeme, pokud obdržíme důvěru podstatné většiny voličů. Je jedno, který z kandidátů sdružení nezávislých kandidátů NAŠE Čelákovice bude zastupitelem. Zásadní je, abychom mohli uskutečnit náš program. Již předem mohu slíbit, že v každém případě já i další naši kandidáti budeme v zastupitelstvu nejaktivnějšími odpůrci výstavby 1000MW paroplynové elektrárny, kterou zde plánuje firma RWE.

PŘEDEM DÍKY ZA VAŠE HLASY
Každý Váš hlas, to je projev důvěry, a ta zavazuje. Věřím, že s mnohými z Vás se budu potkávat i na zastupitelstvu, neboť po zkušenostech z uplynulého volebního období je zřejmá potřeba průběžné kontroly práce zvolených zástupců.

Společně to dokážeme. Čelákovice budou dobrou adresou k bydlení s kvalitním životním prostředím a kvalitní veřejnou správou pracující pro Vás a ne jen pro své vlastní zájmy.

Mirek Iglo


 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Re: diskuse

(Fifi18, 18. 3. 2013 10:33)

Hoj hoj! Právě koluje mezi lidma ojedinělá metoda, jak vydělat peníze - skvělá i pro maturanty. Sama si takto vydělávám už od ledna a je to až neuvěřitelné :-) Miliony z toho sice nejsou, ale dokud to jde, tak to dojím, co to jde. A tohle všechno znám z www.CervenaCerna.cz