Jdi na obsah Jdi na menu
 


Petr Polnický - kandidát č.5

12. 9. 2010

 Petr Polnický se představuje.

Petr Polnický (*1947)

Obrazek

Kdo jsem a jak vnímám město

 Nyní jsem v důchodu a pracuji jako realitní makléř. Dříve jsem měl 17 let v Nymburce obchod s nábytkem a bytovým textilem, kde jsem také bydlel. Ještě předtím jsem pracoval 20let jako mistr a stavbyvedoucí u Průmstavu, mimo jiné i na zdejších stavbách.

V politice se angažuji od roku 1989, nejdříve v Občanském fóru, následně v Občanské demokratické straně a potom v Unii svobody, kde jsem členem dosud. V Nymburce jsem byl po dvě období v ZM i v radě. Také jsem byl krátkou dobu předsedou Finančního výboru ZM. Do zdejšího zastupitelstva jsem kandidoval v roce 2006 za Čelákovickou změnu.

Jsem rozvedený a v Čelákovicích žiji přes 7 let. Již šestým rokem aktivně pracuji ve Spolku přátel čelákovického muzea jako jeho předseda. Pořádáme různé kulturní akce. Byl jsem členem petičního výboru za opravu železničního nádraží.

Od roku 1989 trvá moje členství ve Společnosti bratří Čapků v Praze.

Město má rezervy ve zlepšování čistoty a v péči o svůj majetek například, o fasádu ZŠ Komenského, městské byty a podobně. Dále je třeba zlepšit spolupráci se všemi subjekty ve městě včetně živnostníků a podnikatelů, které je třeba více podpořit, protože i to má vazbu na výskyt drog ve městě.

Co chci prosazovat v případě mého zvolení do ZM

V případě mého zvolení považuji za velice důležité činit všechny možné kroky pro znemožnění výstavby paroplynové elektrárny u Mochova.

Dále bych chtěl především umožnit co největší informovanost občanů a přístup k věcem, o kterých zastupitelé a radní rozhodují. Pokud nedojde ke zvýšení počtu jednání ZM, a tím ke zkrácení doby jednání, aby bylo více času i na diskusi a připomínky občanů, budu usilovat o konání besed s občany nad problémy města. Každý občan má právo na informace o všem, co jeho zvolení zástupci rozhodnou. Dále bych chtěl, aby zastupitelé více dbali na své okolí a upozorňovali včas na vzniklé problémy v různých oblastech života.

Rád bych docílil rozmístění kontejnerů na tříděný odpad u všech velkých obchodů a prosadil motivaci pro třídění, které je pro město přínosem. Dalším mým cílem je osobní odpovědnost za pořádek v přidělených jednotlivých částech po městě včetně potoka. Také je třeba pověřit některého pracovníká sháněním různých dotací a grantů nejen přímo pro město, ale i pro neziskové organizace působící ve městě.

Moje praxe ve stavebnictví může být též přínosem při kontrole investičních akcí města, zvláště u plánovaného rozšíření čistírny odpadních vod, kterou jsem stavěl v Čáslavi.

Podpořte nás v místních volbách

Vzhledem k přepočítávání hlasů je důležitý každý volič, a ten má vlastně 21 hlasů, a proto přijďte a využijte každý svůj hlas ! ! ! Pokud se vám náš program líbí, dejte nám všechny své hlasy a to tak, že na hlasovacím lístku označíte křížkem čtvereček před názvem naší kandidátky – SNK Naše Čelákovice. V minulých volbách mnoho voličů nevyužilo svých 21 hlasů, a to je velká škoda!

Předem díky za vaše hlasy

Děkujeme i za vaší dřívější podporu petice k opravě nádraží ČD, díky které došlo k rekonstrukci. Stále můžete podpořit petici proti výstavbě paroplynové elektrárny u Mochova.

 

 

 

Petr Polnický
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář