Jdi na obsah Jdi na menu
 


Semilská výzva

11. 10. 2010

Jak se staví budoucí zastupitelé Čelákovic ke korupci? Určitě nám budou opět mnoho povídat. Semilská výzva však občany vybízí nevolit takové kandidáty, kteří nebudou ochotni podepsat závazek k boji proti korupci!!! Ptejte se i Vy čelákovických kandidátů. Nevěděli o výzvě? Dnes již o ní vědí. Řekli jste jim Vy a byli informováni také na diskusním foru města Čelákovice. Nechtějí podepsat? Nevolte je!

Semilská výzva


Na internetových stránkách www.vymentepolitiky.cz byla zveřejněna Semilská výzva, která vyzývá k boji proti korupci a zároveň oslovuje nominované kandidáty do zastupitelstev k podpisu, kterým se zavazují v případě zvolení realizovat protikorupční opatření. Již při otevření stránek se ve zvukovém doprovodu z úst známých herců a zpěváků dozvíme několik informací o dopadu korupce a proč má smysl se proti ní angažovat.

Proč právě Semilská? V Semilech jako v jednom z mála českých měst řekli rázné ne korupci a kupodivu jde to i bez ní. Při parlamentních volbách voliči ocenili postoj Semilského starosty a ačkoliv byl na nevolitelném místě krajské kandidátky byl s velkou převahou zvolen do parlametu ČR. Budeme i u nás následovat příkladu Semil?

To záleží na voličích, které právě tato výzva oslovuje. Podívají se kdo měl v minulosti nějaký škraloup a nebo vůbec má k výzvě chladný vztah a zamyslí se? Budou se opakovat v Čelákovicích případy, kdy zastupitelům nebude vadit že kupní smlouva nemá termín k zaplacení a nezruší ji? Bude u nás nadále možné, aby firma zaplatila zálohu na kupní cenu již 3 měsíce před tím než byla vybrána?

Ano tak se stalo v případě Harmonie a při zasedání městské rady byl radním Bodlákem dán návrh, že již není potřeba nikoho dalšího hledat ačkoliv nebyla žádná další nabídka předložena.

Bude nadále možné, aby se pozemek na náměstí měl prodat za 2.800, - Kč/m2 ačkoliv na okraji města se prodávají pozemky za více než 3.000, - Kč a cena nebude muset být doložena posudkem soudního znalce a v Masarykově ulici v jiném případě město prodalo pozemek za 4.000, - Kč/m2?

Bude se prodej jednoho z nejlukrativnějších pozemků ve městě nadále projednávat v 1 hodinu v noci, kdy zastupitelé již nevědí co činí? Bude nadále nedostatek informací o dění v samosprávě? Nadále budou vydávány usnesení městské rady ve kterých se nedozvíte víc než, že městská rady schválila vyjádření města č.18? Co vlastně ta rada schválila a co před námi tají?

Budou nadále ignorovány doporučení protikorupční organizace Transparency International? Snad to již tak v příštím volebním období nebude, neboť do zastupitelstva přijdou lidé s jasným postojem ke korupci.

Podívejte se kdo již Semilskou výzvu podepsal a ptejte se svých kandidátů proč se nechtějí připojit? Nevěděli o výzvě? Dnes již vědí. Zajímají se o město a také jistě čtou diskusní forum. Nebudou podepsaní? Nevolte je!

Hodně optimismu a správnou volbu přeje

Mirek Iglo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

další informace ke smlouvě s garážníky

(Mirek Iglo, 11. 10. 2010 15:34)

Následně po mém zveřejnění Semilské výzvy se na diskusním foru města objevil příspěvek p.Pátka jako odpověď na polemiku p.Bedřicha s p.Šaldou. Stojí za připomenutí a proto jsem jej zde zkopíroval. Současně jsme zaznamenali na stránkách města dementi vydané vedením města k článkům zveřejněným v TOPnovinách, kde je zmíněn pronájem městského stadionu,pronájem haly VIKOMT aj. Vedení města přirozeně je svaté a mohlo by se zdát, že vše co jsme za 4 roky zažili jsou jen přeludy. Tedy nejprve příspěvek p.Pátka a poté přineseme náš pohled na články v TOPnovinách :
Vážený pande Bedrichu,
ODS nebyla jak píšete půl volebního období (24 měsíců) v radě, ale pouhých 8. Za těchto 8 měsíců jsem poznal způsob práce kolegů (velmi dobře je popsán v plátku TOP09) a jelikož jsme, mimo jiné, nechtěli mít s tímto cokoliv společného, odešli jsme. Nespojujte nás prosím proto s tím, co vládne na radnici dnes.

K předmětné smlouvě garážníků:
Jedná se o kauzu, kdy garážníci chtěli od města koupit pozemky v okolí nákladové vrátnice TOS. Jelikož p. Rikl (kandidát do zastupitelstva za PRO_Č a stávající zastupitel od roku 2002) tuto smlouvu podepisuje za stranu garážníků (tedy kupující) nemohl hlasovat pro prodej (tedy hlasovat z role prodávajícícho). Částka za prodej byla velmi nízká, pouhých 1.800,- Kč (pozemky pro RD V Rybníčkách se v tu dobu prodávaly za 2.800,-). Byl tu ale jeden problém, nebyl dostatek hlasů pro prodej. A tak starosta Klicpera dal hlasovat o vyloučení p. Rikla z hlasování. Opozice pro, koalice se zdržela nebo byla proti. Tedy p. Rikl může hlasovat a rázem je počet hlasů pro prodej dostačující a kupní smlouva je schválena. Ano, p. Rikl hlasoval z pozice prodávajícího pro prodej a smlouvu zároveň podepsal z role kupujícího. Tuto informaci si lze ověřit ze zápisu z jednání ZM ze dne 26. 2. 2009, strana 8. Mimochodem, kdyby pan Hrubčík chodil pravidelně celé 4 roky na zastupitelstvo, byl by jistě v obraze a mohl by konat...

Vládnutí PRO_Č a jejich zvedačů ruky jsem si těch 8 měsíců mohl zkusit a děkuji pěkně, nikdy více. To jsem raději byl v opozici. Nespojujte nás proto s těmito praktikami. Na naší kandidátce není nikdo, kdo je ekonomicky napojen na město. Neobáváme se proto jak píšete nějakého podříznutí větve.

Josef Pátek
volební lídr ODS