Jdi na obsah Jdi na menu
 


Český Brod je jen nedaleko od nás

17. 12. 2008

www.cesbrod.cz

 

Město Český Brod se registrovalo do evidence Místních agend 21.

Město Český Brod se tak připojilo mezi obce, kraje nebo svazky obcí, které mají zájem uplatňovat principy udržitelného rozvoje na místní a regionální úrovni. Strategickým plánováním v roce 2007 Český Brod nastoupil proces zkvalitňování správy věcí veřejných, zapojování veřejnosti a využívání poznatků o udržitelném rozvoji, které v jednotlivých oblastech zvyšuje kvalitu života ve všech jeho aspektech a směřuje k zodpovědnosti občanů.

Co si představit pod pojmem udržitelný rozvoj? Trvale udržitelný rozvoj společnosti je takový rozvoj, který budoucím generacím zachová možnost uspokojovat jejich základní životní potřeby a přitom nesnižuje rozmanitost přírody a zachovává přirozené funkce ekosystémů (§ 6 zákona č. 17/1992 Sb. o životním prostředí). Potřeby přítomnosti jsou uspokojovány, aniž by byly oslabeny možnosti budoucích generací naplňovat jejich vlastní potřeby. Spočívá také na rovnováze mezi svobodami a právy každého jednotlivce. Vede k zodpovědnosti k jiným lidem a přírodě jako celku.

Na webové stránce www.ma21.cz najdete databázi MA21, kde si můžete prohlédnout, jaká kritéria musí naše město splnit, aby z kategorie Zájemci postoupilo do vyšší úrovně. Plněním jednotlivých kritérií si město Český Brod buduje své postavení na poli žadatelů o dotační programy.