Jdi na obsah Jdi na menu
 


mimořádný úspěch města Chrudim v celosvětové soutěži měst LivCom

7. 1. 2011

Chrudim se letos již počtvrté zúčastnila prestižní mezinárodní soutěže zaměřené na udržitelný rozvoj, kvalitu života a životní prostředí ve městech nazvané The International Awards for Liveable Communities (zkráceně LivCom) a její účast byla opět korunována senzačním úspěchem! V tomto roce připadlo hostitelství americkému Chicagu, městu na břehu jezera Michigan a současně hlavnímu městu státu Illinois.

Město Chrudim se tohoto finále účastnilo dvěma projekty: „Zdravé město Chrudim – město, kde stojí za to žít“. Tento projekt byl zaměřený na celkový rozvoj města v oblastech krajinotvorby, historických i novodobých tradic, environmentální praxe, zdravého životního stylu, zapojení veřejnosti do rozvojových aktivit ve městě a strategického plánování. Druhým projektem orientovaným na utváření krajiny byla „Regenerace náhonu – Modrá osa města Chrudim“. První z uvedených projektů byl oceněn zlatou cenou, druhý získal bronz. Chrudim reprezentovaly Šárka Trunečková, koordinátora projektu Zdravé město, a Tamara Volejníková, místopředsedkyně komise pro zahraniční vztahy. První projekt byl oceněn zlatou cenou, druhý získal bronz.

Chrudim tak v USA zaznamenala mimořádný úspěch v prestižní mezinárodní soutěží věnující se udržitelnému rozvoji a kvalitě života a životnímu prostředí ve městech. Chrudim soutěžila v kategorii měst o velikosti 20 000 až 75 000 obyvatel. Ve finále soupeřilo osm měst, Dubuque, Annapolis, St. Cloud, Highland Park z USA, Chrudim, Tábor a Mladá Boleslav z České republiky, Porirua z Nového Zélandu, Fredericton z Kanady. V oblasti projektů se zaměřením na krajinotvorbu se finále zúčastnilo devět měst –Annapolis, USA, Vancouver, Kanada, Johannesburg, JAR, Chrudim, ČR, Wuxi, Čína, Porirua, Nový Zéland, Dongcheng, Čína, Haapsalu, Estonsko a Wujin, Čína. Chrudim tak v USA zaznamenala mimořádný úspěch v prestižní mezinárodní soutěží věnující se udržitelnému rozvoji a kvalitě života a životnímu prostředí ve městech.

V rámci soutěže, která se koná již od roku 1997, se hodnotí přístup měst a obcí k jednotlivým kritériím udržitelného rozvoje. Těmito kritérii jsou zvelebování krajiny, péče o kulturní dědictví, ekologicky citlivá praxe, zapojování veřejnosti, zdravý životní styl a plánování budoucnosti. Finálová kola se každoročně konají v různých velkoměstech po celém světě a finalisté jsou při nich rozděleni do pěti kategorií.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář