Jdi na obsah Jdi na menu
 


Podzimní škola Zdravých měst

3. 10. 2010

Ve volebním programu SNK Naše Čelákovice je i projekt zdravého města a místní Agendy 21.

Zveřejňujeme pozvánku na pravidelné školení členských měst Národní sítě zdravých měst, která ukazuje jak cílevědomě zkvalitňují veřejnou správu.

Z pozvánky patrné, že na školení jsou přítomni nejen zástupci měst, ale např. také zástupci ministerstva životního prostředí vysvětlující možnosti financování kvalitní veřejné správy. Ministerstvo vypsalo již 4.výzvu nabízející peníze pro města, která zavádějí kriteria kvality. Kdy se také přihlásí Čelákovice?

Jsou zde možnosti seznámit se s tím jak rozvíjejí kvalitní veřejnou správu tam co již mnohem dříve hledali moderní metody. Zkušenosti mají opravdu velké neboť ke zkvalitnění veřejné správy se některá města přihlásila již před mnoha lety a jejich práce má již mnoho ocenění.

Město Kopřivnice a další města zahájila zavádění kritérií kvality již v r.1994 a dnes patří mezi ta města, která jsou držiteli evropského certifikátu. Nemohou usnout na vavřínech neboť platnost certifikátu se musí každoročně obhajovat před nezávislou komisí. Přirozeně kvalitu ocení především občané. Nadcházející volby jsou rozhodnutím, zda půjdeme dále stejnou cestou a nebo přijmeme již dávno vyzkoušené metody a změníme život v Čelákovicích.

Mirek Iglo

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář