Jdi na obsah Jdi na menu
 


Říčany postoupily do světového finále soutěže Město kde stojí za to žít

17. 8. 2009

Náš soused uspěl a byl vybrán do světového finále soutěže „Město kde stojí za to žít“. Město Říčany postoupilo do finále mezinárodní soutěže a bude se prezentovat v říjnu 2009 v Plzni.

ŘÍČANY - Letošní již 13. ročník mezinárodní soutěže měst LivCom je naplánován na termín 8. – 12. 10. 2009 v Plzni. V rámci soutěže LivCom, dříve známé jako Nations in Bloom, se hodnotí přístup měst a obcí k jednotlivým kritériím udržitelného rozvoje, kterými jsou zvelebování krajiny, péče o dědictví, ekologicky citlivá opatření, zapojování veřejnosti a plánování budoucnosti. Soutěž začala na jaře 2009, kdy přihlášení účastníci zaslali koncept, kde zdokumentovali to, jakým způsobem ve své obci naplňovali uvedená kritéria a uvedli konkrétní příklady. Následovala část soutěže, ve které porota, složená ze zástupců měst zemí celého světa rozhodovala o postupu do říjnového finále, které se letošní rok uskuteční v Plzni.
Tým města Říčany, který pro tento účel vypracoval vysoce kvalitní projekt, ve složení Jakub Halaš, Iveta Sinkulová, Irena Moudrá, Zuzana Kábelová a Hana Jarošová, se může radovat z velkého úspěchu, kterým je postup do mezinárodního finále v Plzni. „Jsme rádi, že mezinárodní porota ocenila také tvorbu strategického a akčního plánu za účasti veřejnosti a podporu rozvoje neziskových organizací prostřednictvím grantového systému města“, řekla Hana Jarošová, koordinátorka Zdravého města Říčany. Z několika set soutěžících odborná porota každoročně vybere kolem padesáti nejlepších týmů, které se letošní rok utkají na finále v Plzni.
Co bude následovat? „Projektový tým momentálně čeká 40ti minutová ústní prezentace v anglickém jazyce, která zahrnuje i 12ti minutový dokument o městě v DVD kvalitě, který se zašle odborné porotě a garanti ho osobně představí na finálovém večeru. Představení města včetně odborné diskuse s porotou proběhne na mezinárodním finále v Plzni, kde bude znám i celkový vítěz, řekla Zuzana Kábelová, tisková mluvčí MěÚ.“

V Říčanech 22. 7.2009
Zuzana Kábelová, DiS.
Tisková mluvčí MěÚ Říčany

LivCom (The International Awards for Liveable Communities) je prestižní mezinárodní soutěží, která se věnuje udržitelnému rozvoji, kvalitě života a životnímu prostředí ve městech . V rámci soutěže se hodnotí přístup měst a obcí k jednotlivým kritériím udržitelného rozvoje, kterými jsou zvelebování krajiny, péče o kulturní dědictví, ekologicky citlivá praxe, zapojování veřejnosti, zdravý životní styl a plánování budoucnosti. Ceny LivCom Awards probíhají pod záštitou United Nations Environment Programme (Program Životního Prostředí Spojených Národů) pod vedením UK Registered Charity (Britská Registrovaná Charita). The LivCom Awards byly založeny v roce 1997 a jejich finálová kola se konají v různých velkoměstech po celém světě. Více informací na www.livcomawards.com .

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář