Jdi na obsah Jdi na menu
 


Špinavý vzduch zabil 2140 Čechů. Nejhorší je prach.

10. 11. 2010

Špinavý vzduch zabil 2140 Čechů. Nejhorší je prach.

V článku Špinavý vzduch zabil 2140 Čechů. Nejhorší je prach. zveřejněném na serveru aktuálně.cz je uvedena smutná statistika zbytečných úmrtí, která vyplývá ze zprávy o stavu životního prostředí schválené vládou. Nejen úmrtí, ale třeba i vytrvalý nárůst onemocnění dětí mj. alergií a astmatu má na svědomí špatný stav životního prostředí.

Jak je to v Čelákovicích? Nikdo se zatím ve vedení města životním prostředím nezabývá a tak statistiky nejsou dostupné. Bylo by už na čase znát stav znečištění a co se dá proti tomu dělat. Kolik prachu zcela zbytečně musí vdechnout obyvatelé Masarykovy ulice díky tranzitní dopravě, která již dávno mohla být odvedena obchvatem...?

Další články k tématu:
idnes.cz: Přibylo míst s nebezpečným vzduchem, až moc odpadků končí na skládkách 
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ekologie - na co?

(Helena Zvolská, 10. 11. 2010 22:31)

To je opravdu tragické. A ještě tragičtější je, že to nikoho nezajímá. Strana Zelených hrála všemi barvami, takže zelenou člověk zahlédl jen zřídka, a ti ostatní mají jiné priority, což se ještě dlouho nezmění. Proto je tak důležitá komunální politika (tj.aby na ni lidi nekašlali s tím že "stejně to nemá cenu"), aby se zachránilo aspoń na regionální úrovni co se dá. A dá se toho poměrně dost, když člověk nepodlehne tlakům mocných, jako je třeba RWE, že...David také před Goliášem neutekl...