Jdi na obsah Jdi na menu
 


Uvažujete o založení kompostu na své zahrádce? Město Čelákovice Vám pomůže začít!

14. 3. 2011

Uvažujete o založení kompostu na své zahrádce? Město Čelákovice Vám pomůže začít!

V současné době už mnoho zahrádkářů opět kompostuje, ale jsou i tací, kteří se ještě nerozhodli a uvažují, že pomohou životnímu prostředí a kompostovat se teprve chystají. Kompostováním nejen získáte výborný zdroj živin pro svou zahrádku a její produkci, ale také pomůžete svému městu snížit produkci směsného komunálního odpadu. To, co nedáte do popelnice, ale zkompostujete na své zahrádce, nepůjde zbytečně na skládku a navíc se dá ještě využít při sázení květin nebo i ke zlepšení půdních poměrů zahrady.

Těm z Vás, kteří se rozhodnou s kompostováním začít, bychom rádi pomohli nejen radou, ale i přidělením kompostéru. Touto cestou provádíme nezávazný průzkum s cílem zjistit, kolik z Vás by mělo o kompostér z dotace Státního fondu životního prostředí zájem. Dotaci získal Krajský úřad Středočeského kraje a vybral pro tento projekt město Čelákovice.

Pro další vyřizování dotace potřebujeme znát alespoň přibližný počet zájemců o kompostování. Kompostéry jsou v této etapě určeny primárně rodinným domkům se zahrádkou, každému číslu popisnému lze přidělit jen jeden kompostér. Další podmínky získání kompostérů zatím sice nejsou známé, ale máme příslib, že v polovině letošního roku bychom mohli získat asi 500 kompostérů.

Svůj zájem o přidělení kompostéru můžete potvrdit na e-mail:kompostovani@celakovice.cz, nebo na adrese: MěÚ Čelákovice nám. 5. května 1, 250 88, heslo KOMPOSTER.

Zuzana Mutínská, vedoucí odboru životního prostředí

Více informací o kompostování najde:
www.ekodomov.cz
www.arnika.org

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Komposter

(dana.hynkova@centrum.cz, 9. 10. 2017 13:33)

Dobrý den,
mám dotaz, zda v případě trvalého bydliště v Čelákovicích a odevzdávání bioodpadu do místního sběrného dvora vzniká také nárok na případný odběr kompostované zeminy nebo výhodnější odkup.
Současně prosím o informaci, zda výše uvedená akce platí a je případně možné využít nabízený kompostér.
Děkuji.
S pozdravem
Dana Hynková
dana.hynkova@centrum.cz

Žádost

( Zachariáš Bohumil, 1. 2. 2012 0:35)

Podejte prosím informaci o přidělení kompostéru na e-mail boh.zach@seznam.cz děkuji.