Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zjišťování kvality ovzduší v Jihlavě

26. 9. 2008

Pokud máte zájem zapojit se do sledování zápachů v Čelákovicích, stáhněte si formulář a vždy na konci měsíce nám jej zašlete.

18.9.2008 První čichači prošli v Jihlavě kalibrací

http://zpravy.idnes.cz/prvni-cichaci-ovzdusi-v-jihlave-prosli-kalibraci-f6y-/domaci.asp?c=A080918_185130_domaci_abr

 

11.8.2008 Jihlava shání „čichače“. Budou sledovat ovzduší ve městě

http://zpravy.idnes.cz/jihlava-shani-cichace-budou-sledovat-ovzdusi-ve-meste-pdx-/domaci.asp?c=A080811_114651_domaci_itu

 

9.7. 2008 JIHLAVA - Zlepšení kvality ovzduší v Jihlavě by měl zajistit podpis smlouvy

převzato z webu Arnika (http://www.cepo.arnika.org/novinky.shtml?x=2102941)

JIHLAVA - Zlepšení kvality ovzduší v Jihlavě by měl zajistit podpis smlouvy na zpracování nezávislé studie vyhodnocení kvality ovzduší jihlavské průmyslové zóny a následných zdravotních rizik. Zástupce kraje smlouvu podepsal 8. 7. 2008. Zpracovatelem zmíněné studie bude sdružení Českého hydrometeorologického ústavu Brno a Zdravotního ústavu se sídlem v Brně, vítěz veřejné zakázky.

Jednání odborné skupiny, které podpisu předcházelo, se kromě zástupců kraje Vysočina, Statutárního města Jihlavy a Krajské hygienické stanice kraje Vysočina zúčastnila za občanské sdružení Arnika také Jana Vitnerová z Jihlavské pobočky. "Těší nás, že jsme dostali možnost podílet se na práci odborné skupiny a doufáme, že výsledky monitoringu přispějí ke zlepšení kvality ovzduší v Jihlavě," hodnotí proběhlé jednání Jana Vitnerová. "Informace o obsahu škodlivých látek žádali lidé hlavně ve spojitosti s emisemi z Kronospanu", dodává Jana Vitnerová. V loňském roce žádalo o lepší monitoring škodlivin více než tisíc Jihlavanů.

Odborná skupina na svých jednáních také vybrala jedenáct míst, kde bude zpracovatel měření provádět. Půjde například o ulice Kolárova a Demlova, dále Henčov, Heroltice, Červený Kříž a také centrum města. Dalším úkolem odborné skupiny bude dohled nad plněním jednotlivých částí studie v průběhu celého roku. Již v září roku 2008 by měla být k dispozici první část výsledků, celkové výsledky budou k dispozici nejdříve za patnáct měsíců. Cena studie, která bude zahrnovat kromě jiného také vliv dopravy, šíření pachových látek, rozptylovou studii a studii hodnocení zdravotních rizik, přesáhne čtyři miliony korun. Tři čtvrtiny ceny zaplatí kraj Vysočina, zbytek doplatí město Jihlava.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář