Jdi na obsah Jdi na menu
 


V Německu samospráva zápachy řeší!

22. 6. 2010

Vybíráme z archívu Českého rozhlasu.

Aktualizace 22.6. - zápach z Čech se řeší až v Europarlamentu!

Na půdě Evropského parlamentu se bude mluvit o českém zápachu

"O nevábné vůni se dnes bude mluvit na půdě Evropského parlamentu. Obyvatelé německé části Krušných hor si do Bruselu přijedou stěžovat na zápach pronikající údajně z Česka. Za hranicí totiž leží Litvínov a Záluží u Mostu, kde stojí velké chemičky. S peticí, aby se s obtížným pachem začalo něco dělat dnes do Bruselu přijdou zástupci saského Zemského sněmu. Budou hledat zastání u poslanců Evropského parlamentu.

Obyvatelé obcí na německé straně Krušných hor si stěžují na zápach, který se údajně podobá kočičím výkalům. Ve velkém podezření jsou české chemičky. Zemské ministerstvo životního prostředí proto nechalo na hřebenech instalovat lapače vzorků vzduchu, které se budou analyzovat, aby se přišlo na původce zápachu.

Nespokojení obyvatelé německého Podkrušnohoří svou petici s deseti tisíci podpisů předají německému europoslanci za FDP Holgeru Krahmerovi, který byl zvolený v Sasku, je aktivní ve výboru pro životní prostředí a veřejné zdraví a s otázkami životního prostředí má tedy velké zkušenosti." (ČRo)

Zajímalo by mne, co by němečtí obyvatelé byli schopni podniknout kdyby museli trpět smrady z Kovohutí, TOS-METu (slévárny) a dalších podniků ve městě. Takto vypadá snaha o řešení situace! Jen škoda že nebydlí u Čelákovic :(.

-pfi-

 

 

Obyvatelé německého příhraníčí si stěžují na podivný chemický zápach který jim přináší vítr z Čech.

Na německé straně Krušných hor měří český puch

 

záznam pořadu: http://www.rozhlas.cz/default/default/rnp-player.php?id=2005917&br=&s= 

Obyvatelé německé části Krušných hor si stěžují na zápach z Čech

Zápach z Čech tyranizuje saskou část Krušných hor

Samospráva a německé státní úřady řeší stížnosti obyvatel a to i přes to, že jich jsou "pouhé" desítky. Bohužel, v Čelákovicích si stěžují pouze jednotky obyvatel. Jenomže kolik by si jich muselo stěžovat aby místní odbor životního prostředí zvednul zadky a něco udělal?

-pfi-

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hi everyone. I need to help

(ltonDub, 26. 12. 2018 3:07)

I am ltonser. I need help. What can i do it?

Zápach do novely zákona o ovzduší

(Jitka Musilová, 21. 2. 2016 1:03)

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o spolupráci, životní prostředí nás všech souvisí i s emisemi zápachu z průmyslových a zemědělských zdrojů, pomozte nám šířit petici, aby se upravila legislativa v souvislosti s emisemi zápachu. Více www.nechcemezitvesmradu.cz, zde naleznete i informace o petici. Děkuji