Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dotace na obnovu kulturních památek pro rok 2014

6. 2. 2014

Dotace na obnovu kulturních památek pro rok 2014

 

Je možné žádat o dotace na obnovu kulturních památek. Jde o dotační program Ministerstva kultury ČR – Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností. Žádat mohou vlastníci objektů, které jsou zapsány jako kulturní památky.

Formulář žádosti je ke stažení na webových stránkách Ministerstva kultury zde nebo k vyzvednutí na Městském úřadě, stavebním úřadě, úseku památkové péče.

Ochrana památkového fomdu ČR

Cílem programu Podpora obnovy kulturních památek prostřednictvím obcí s rozšířenou působností (dále jen „Program“) je efektivně se podílet na zachování a obnově kulturních památek České republiky a přispívat tak k zachování vybraného segmentu památkového fondu České republiky v souladu s účelem zákona č. 20/1987 Sb.

Finanční prostředky v Programu jsou určeny na zachování a obnovu nemovitých kulturních památek, které se nalézají mimo památkové rezervace a zóny, nejsou národními kulturními památkami, a které nejsou ve vlastnictví České republiky, popř. na obnovu movité kulturní památky pevně spojené se stavbou, jako jsou např. oltáře nebo varhany v kostelech, pokud je tato stavba kulturní památkou.

Zdroj:http://www.krajskelisty.cz/liberecky-kraj/4260-dotace-na-obnovu-kulturnich-pamatek-pro-rok-2014.htm