Jdi na obsah Jdi na menu
 


Instalace dotovaného zdroje tepla

9. 7. 2015

Chcete instalovat kotle na biomasu, solární systémy nebo tepelná čerpadla financovaná za podpory státního nebo evropského rozpočtu?

Pokud máte o instalaci zájem, budete muset vybírat jen z dodavatelů s platnou profesní kvalifikací. S výběrem správného topenáře vám pomůže Klastr Česká peleta, který veškeré zkoušky pro topenáře zajišťuje. Přijďte se poradit na veletrh FOR THERM.

Od začátku roku 2015 jsou zavedeny nové kvalifikační standardy, kdy instalaci vybraných zařízení využívajících energii z obnovitelných zdrojů může provádět jen osoba k tomu pověřená. Nové povinnosti si zatím nevšimli mnozí zájemci o dotace a dokonce ani někteří topenáři, hrozí jim přitom pokuty. V případě nedostatečně kvalifikovaného dodavatele hrozí pokuta pro stavebníka až 200 000 Kč, zamítnutí žádosti o dotaci nebo nutnost vrácení vyplacené dotace. Pokuta pro dodavatele může být až 5 000 000 Kč při nedodržení podmínek daných v zákoně.

Zdroj: http://vytapeni.tzb-info.cz/117168-jak-sehnat-kvalifikovaneho-montaznika-pro-instalaci-kotle-na-biomasu-a-dalsich-zdroju-oze