Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak na úřadech?

3. 3. 2009

Pravidelný pořad České televize - Černé ovce přináší mnoho rad pro naše každodenní situace. Před cestou na úřad doporučujeme shlédnout část Na úřadech.

5. 1. 2009

Na úřadech 1 VIDEO

Úřady hrají v našem životě stále důležitější roli. Bez různých razítek, potvrzení, formulářů se prakticky nedá žít. Proto jsme pro vás připravili malý seriál o tom, co po úřednících a úřadech my občané můžeme chtít. První díl se věnuje tomu, jak můžeme s úředníky komunikovat a jak by takový kontakt měl probíhat.

 

12. 1. 2009

Na úřadech 2 VIDEO

Na úřady prostě musíme. Občas se tomu nedá vyhnout, a pak přichází otázka – kdy tam jít? Mají úřední den, do kolika hodin, kdy je pauza na oběd? Není takové uvažování přežitek a neměly by mít úřady otevřeno pro nás občany každý den?

 

19. 1. 2009

Na úřadech 3 VIDEO

Ačkoli to nenajdeme v žádné medicínské brožurce, bez různých razítek, potvrzení či formulářů není možný život v civilizovaném světě. Je ale možné si na práci úředníků někde stěžovat?

 

26. 1. 2009

Na úřadech 4 VIDEO

Úřady hrají v našem životě stále důležitější roli. Bez různých razítek, potvrzení, formulářů se prakticky nedá žít. Proto jsme pro vás připravili malý seriál o tom, co po úřednících a úřadech my občané můžeme chtít. Čtvrtý díl se věnuje tomu, na jaké informace máme na úřadech právo.

 

2. 2. 2009

Na úřadech 5 VIDEO

Pátý díl našeho seriálu se tentokrát věnuje tomu, jak můžeme s úřady elektronicky komunikovat, a jaké služby nám, občanům, díky internetu poskytují.

 

9. 2. 2009

Na úřadech 6 VIDEO

Místo s vyřízenou žádosti se občas vracíváme domů vyřízení my. Chyba nemusí být nutně na straně úřadů. Možná to chce jediné. Dřív než někam s formulářem vyrazíme, seznámit se s problematikou.