Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kvalitní vodovodní síť?

28. 5. 2010

Kvalitní vodovodní síť v Čelákovicích? 

Také vás zradila jinak špičková a drahá vodovodní baterie? Výrobci na ní dávají i pětiletou záruku. Má to ale háček. V záručních podmínkách je uvedena podmínka platnosti záruky. Baterie musí mít předřazený filtr. Že to není požadavek zbytečný dokládá i naše fotografie exponované filtrační vložky domovního vodovodu v Čelákovicích a její srovnání s vložkou novou. Těžko uvěřitelné porovnání s perfektními rozbory VaKu Mladá Boleslav na internetových  stránkách města. S reklamací baterií bude mít asi problém i řada  dalších spoluobčanů. Vážnější komplikaci osobně spatřuji v tom, že tuto vodu já, moje rodina a více jak 90% občanů Čelákovic pije. Při pohledu na filtrační vložku zalepenou blátem nejistého chemického složení mne ale opouští chuť.
Každý problém má ale nějaké řešení My ho máme i pro vás Je jím "Domovní úpravna vody". Sledujte naši rubriku. V příštím příspěvku vám poradíme jak na to!


Ilja Tureček

 

pozn. redakce:

K textu je třeba připomenout, že v r.2002 volební sdružení PROČ si bylo plně vědomé havarijního stavu vodovodní sitě Čelákovic ze které unikalo 40% vody a ve svých volebních slibech hodlalo použít každoroční nájemné ve výši 4,5 mil.Kč na rekonstrukci vodovodní sítě. Skutečnost je však zcela jiná a na slib se zapomnělo. Voda i po 8 letech dál uniká a kvalita vody je pak taková jak dokládá článek a přiložená fotografie.

 

Náhledy fotografií ze složky Pijte vodu z vodovodu?!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

www.CervenaCerna.cz

(Olli, 12. 4. 2013 11:36)

Ahoj! Nedávno vznikla ojedinělá metoda, jak vydělat peníze - jak pro ženy, tak pro pány!! Vydělávám si takto už od půlky ledna a je to naprosto super :-) Nad poměry si díky tomu sice nežiju, ale dokud můžu, tak to dojím, co to jde. Čekujte Nadhled.Web2001.cz

Místo omluvy faktura!!!

(Ilja Tureček, 14. 7. 2010 15:53)

Dne 28.6.20010 ve 20:30jsem zachytil tak závažné zhoršení kvality vody z městského vodovodu ,že jsem odebral vzorek,přizval sousedy k nezávislému ověření a ihned druhý den jsem ho předal v kanceláři VaKu Mladá Boleslav v Čelákovicích se slovním komentářem k rozboru.A jaké bylo moje překvapení.Laboratoří ověřený rozbor potvrdil,že voda byla ve dvou parametrech zcela mimo normu Zákal 11x obsah železa dokonce36x Tuto vodu občané vypili v dobré víře i s panem Studničkou.Bez jakéhokoliv varování z této vody maminky uvařili dětem čaj, Sunar.Vykoupali v tomto koktejlu své děti ,možná i s atopickým ekzémem....Prostě skandál!Varovná SMS, kterou má dnes aktivovanou již mnoho občanů opět selhala!
Všichni chápeme, že poruchy vodovodu jsou a budou ale že město a hlavně slušně placení úředníci OŽP,p.tajemník a p.starosta za celou dobu svého působení nenašli řešení včasného varování obyvatelstva!Nedopracovali například smlouvu s VaKem jak v takových případech postupovat a to je neodpustitelné.Těch 745,-Kč je můj dar čelákovickým dětem./foto "Horský pramen"/

Ještě pitná voda ?

(Luboš Netušil, 27. 5. 2010 14:56)

Nechal jsem si udělat měření dusičnanů v pitné vodě. Hodnota 57,9 mg/l dokazuje, že pan Tureček má pravdu !
Pane Studničko je to podle Vás pitná voda, nebo hnojivo na trávník?
Pro info:
Pitná voda - norma pro dusičnany (NO3-)
Doporučená hodnota
0-5 mg/l pro děti
5-15 mg/l pro dospělé
Mezní hodnota
15 mg/l pro děti
50 mg/l pro dospělé

Obsah dusičnanů ve vodě
Většina našich veřejných vodovodů poskytuje vodu s obsahem dusičnanů 30-40 mg/l. Individuální zdroje mívají někdy pod 5 mg/l, ale velmi často i přes 100 mg/l.


Škodlivost dusičnanů
Dusičnany (NO3-) redukují v zažívacím traktu člověka na toxické dusitany (NO2-). Ty spolu s aminy z potravy tvoří karcinogenní N-nitrosoaminy.

U kojenců při vzniku tzv. dusičnanové alimentární methemoglobinaemie (DAM) reagují dusitany s krevním hemoglobinem na methemoglobin, který není schopen přenášet kyslík.

Statisticky je prokázaný zvýšený výskyt rakoviny jater, žaludku, tlustého střeva a močového měchýře při zvýšeném obsahu dusičnanů ve vodě. Biovyužitelnost dusičnanů z vody je totiž vyšší než z organických látek (např. zeleniny), kde je částečně blokovaná vitaminem C.


Kvalita pitné vody

(Petr Studnička, 24. 5. 2010 15:21)

Vážená paní Novotná,

kvalita pitné vody se v Čelákovicích sleduje průběžně na 3 místech ve městě. Dále pak vycházím ze zprávy VaK Mladá Boleslav o kvalitě pitné vody, odkaz dávám na stav za rok 2009:
http://www.celakovice-mesto.cz.vip.globe.cz/attachments/informace/2010/Vak_kvalita-vody_09.pdf

Nedomnívám se, že je nutné nahodile provádět měření kvality pitné vody podle toho, kdo vystoupí na zasupitelstvo. Abychom za chvíli kvalitu nesledovali u všech domácností jednotlivě.

Hezký den a kvalitní pitnou vodu v Čelákovicích!!!


Petr S t u d n i č k a

Proč pane Studničko nesouhlasíte?

(Jitka Novotná, 24. 5. 2010 14:30)

Každý má právo na svůj názor a můžeme uvítat pokud nám jej napíše.Nerozumím však panu Studničkovi, který nesouhlasí s provedením kontroly pitné vody v č.p. Chodská 372.Pan Tureček se domnívá, že není vše v pořádku a provedená kontrola by měla jeho pochybnost vyvrátit.Pitná voda je tím nejzákladnějším co by mělo být na 100% v pořádku. Proč tedy nezjistit pravdu?
Ano vydá se nějaká koruna, ale preventivní prohlídka nezávislým orgánem ( laboratoří ) je k nezaplacení. V opačném případě by se mohlo stát, že skutečně něco pravdy na tvrzení p.Turečka bude a co pak? Vodu pijí i malé děti a ty jsou méně odolné než Vy pane Studničko!!!
Těším se na Vaši odpověď. Napsat nesouhlasím je málo. Vždy by mělo být jasné proč.
Mějte se fajn
Jitka

Kvalita vody v Celákovicích

(Petr Studnička, 23. 5. 2010 11:58)

Vzhledem k tomu, že piju pitnou vodu v Čelákovicích z kohoutku, již nyní se těším na informace I. Turečka o "Domovní úpravně vody"...

Osobně nesouhlasím o provedení kontroly pitné vody v č. p. Chodská 372 (snad bydliště autora článku), což potvrzuje i zápis z jednání dubnového zastupitelstva.