Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nadace Via na konci března vyhlásí nový program na podporu sousedství

23. 3. 2014


Nadace Via na konci března vyhlásí nový program na podporu sousedství

O dotace z programu - Regionální fond rozvoje mohou žádat NNO, obce a příspěvkové organizace.

Nadace Via ve spolupráci s Poštovní spořitelnou připravila zcela nový dotační program na podporu sousedských vztahů, který vyhlásí 26. března 2014.

Cílem programu - Regionální fond rozvoje je zapojování občanů do společenského a veřejného života v místě, kde žijí, podpora utváření aktivních komunit a dobrých sousedských vztahů.

Program klade důraz na reálné a aktivní zapojení místní veřejnosti do celého cyklu projektu. Zaměří se přitom na všechny subjekty, které se podílejí na životě v daném místě (všechny věkové a sociální skupiny místních obyvatel, neformální uskupení občanů, neziskové organizace, podnikatelé a místní samospráva). Nezbytnou podmínkou úspěchu bude mimo jiné míra příležitostí pro dobrovolnou činnost a aktivní zapojení občanů nejen do příprav, plánování a realizace projektu, ale i spolupráce a rozvíjení partnerství mezi jednotlivými subjekty.

Z programu budou podporovány projekty, které usilují o sblížení a rozvoj místní komunity, zlepšování a posilování pozitivních mezilidských vztahů v daném místě i vztahů k samotnému místu. Hmotné výstupy jsou přitom považovány za vedlejší přidanou hodnotu projektů. Podpořené projekty získají až 100 000 korun a nabídku průběžného vzdělávání.

Nadace Via v této souvislosti pořádá pro potencionální zájemce seminář, který se uskuteční ve dvou termínech:

První termín byl stanoven na čtvrtek 27. března 2014 od 10:30 do 15 hodin. Místem konání je Hotel Leonardo, Karolíny Světlé 27, Praha 1.
Druhý termín byl stanoven na úterý 1. dubna 2014 od 11 do 15:30 hodin. Místem konání je Clarion Congress Hotel, Jeremenkova 36, Olomouc.
Pozvánku s registračními formuláři naleznete v příloze.

> Zdroj: Nadace VIA (www.nadacevia.cz, 21.3.2014)