Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nové dotace z EU na roky 2014 až 2020

20. 3. 2014
Nové dotace z EU na roky 2014 až 2020: Jaké příležitosti firmám přinesou? (businessinfo.cz)
Namísto 26 operačních programů by mělo od letoška sloužit k čerpání z fondů Evropské unie 18 programů, mělo by zároveň dojít k výraznému zjednodušení administrace. Jak bude zaměřen nový program na podporu podnikání?
businessinfo.cz, 19. 3. 2014
Rokem 2013 skončilo dosavadní programovací období a tím i možnost pro firmy žádat do stávajících operačních programů strukturálních fondů. Nové programovací období začíná v roce 2014 a bude končit v roce 2020.

 

Projekty je třeba chystat už teď
Proč však polovinu roku 2014 nevyužít k získání náskoku pro nové programovací období a přípravě zásobníku projektů? Podnikatelé, kteří mají zkušenosti s žádostmi o dotaci do strukturálních programů, vědí, že při vypsání konkrétních výzev k podávání žádostí je čas na zpracování a podání žádosti většinou poměrně krátký. Zejména pokud projekt obsahuje stavební práce a žadatel musí předložit územní rozhodnutí či stavební povolení. Firmám proto bych proto doporučoval využít toto období s omezenými dotačními zdroji pro přípravu kvalitních záměrů. Optimálním způsobem je příprava strategického plánu rozvoje společnosti, který může fungovat jako zásobník vhodných projektů pro následující programovací období.