Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky o programu Nová zelená úsporám 2014

24. 9. 2014

Novinky o programu Nová zelená úsporám 2014

 

Státní fond životního prostředí ČR výrazně zrychlil registraci žádostí v programu Nová zelená úsporám. Žádost vyřídí i do měsíce a s jejím podáním pomůže. V programu je stále dost peněz na nové projekty.

 

Zájem o program Nová zelená úsporám po červencovém zjednodušení podmínek mírně vzrostl. Na podávání nových žádostí však stále není pozdě a peněz zbývá dost. Nyní bylo navíc výrazně zrychleno vyřizování žádostí. „Od zpracovatelů posudků máme informace, že dlouhá doba pro vyřizování žádostí byla pro potenciální žadatele jednou z hlavních překážek pro podávání žádostí. Fond tak nyní zrychlil administraci, což můžeme potvrdit,“ říká ředitel aliance Šance pro budovy Petr Holub.

„Kromě toho jsme snížili potřebné množství dokladů při podání žádosti, zrychlili schvalovací proces a zvýšili podporu na přípravu projektu a energetického posudku o 100 procent. Žadatel podává žádost elektronicky a následně pošle poštou vytištěnou podepsanou žádost, výpis z katastru nemovitostí, souhlas spoluvlastníka objektu, projekt a energetický posudek s krycím listem,“ shrnuje zjednodušení podmínek programu Valdman.

Žadatelům o dotaci je nabízen bezplatný poradenský servis, s podáním žádosti pomůžou zaměstnanci fondu na všech 14 krajských pracovištích každé pondělí a středu. Zájemci o dotaci také mohou využít
Zelenou linku 800 260 500 nebo e-mailovou adresu info@sfzp.cz. Celý postup podání žádosti je podrobně popsán v „kuchařce“ Krok za krokem k získání dotace.

Další informace ohledně programu Nová zelená úsporám můžete sledovat na oficiálním webu programu
 www.nzu2013.cz.