Jdi na obsah Jdi na menu
 


ROP Střední Čechy příští měsíc vyhlásí nové výzvy

ROP Střední Čechy příští měsíc vyhlásí nové výzvy

V rámci výzev bude rozdělena částka v celkové výši 336 milionů korun.

Výbor regionální rady Střední Čechy na svém posledním zasedání schválil 3 nové výzvy, které budou vyhlášeny po projednání Monitorovacím výborem v srpnu 2013.

Celková částka, která bude pro výzvy rozdělena, činí 336 milionů korun. Tyto peníze budou v rámci Středočeského kraje putovat do oblasti mateřských škol, místních komunikací a do zdravotnictví. Úřad Regionální rady chce tak pomoci především obcím postiženým povodněmi, proto Monitorovacímu výboru navrhl upravit v tomto smyslu hodnotící kritéria. Žadatelé pak budou moci přihlašovat své projekty až do 30.11.2013.

Konkrétně půjde o výzvu č. 75, která se zaměří na mateřské školy. O dotace mohou zažádat obce od 500-5000 obyvatel a organizace zřizované těmito obcemi. Celková alokace je 130 milionů Kč a právě v této výzvě budou obce, které byly postiženy tento rok povodní, zvýhodněny až 20 body (minimální bodová hranice pro získání dotace je 130 bodů).

Další výzva, která bude vyhlášena, je zaměřena na místní komunikace. Bude se rozdělovat 168 mil. Kč a své projekty do ní mohou přihlásit obce Středočeského kraje a jimi zřizované organizace. I v rámci této výzvy budou bodově zvýhodněny obce postižené povodněmi.

Poslední vyhlašovaná výzva, s alokovanou částkou 38 milionů korun, bude podporovat projekty v oblasti zdravotnictví. Oprávněným příjemcem zde může být pouze Středočeský kraj nebo jím zřizované organizace.