Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zeptali jsme se paní Květy Doležalové z Hospodářského odboru MěÚ Čelákovice:

"Při jednání o rekonstrukci nádraží se jednalo též o dalších krocích ve věci údržby zastávky v Jiřině. Jelikož majetkově je nádraží a zastávka ve správě jiné instituce, bylo poslední jednání vedeno pouze s vlastníkem nádraží ( tj.jeho rekonstruované části ). Stav zastávky v Jiřině je přes některé drobné opravy ( dláždění nástupiště, oprava cedulí ) nadále v nevyhovujícím stavu a pokud se týká čekáren, není jejich údržba na odpovídající úrovni. Dovoluji se Vás s ohledem na výše uvedené ptát, zda město podniklo další jednání s majitelem zastávky a zda jsou očekávány nějaké další kroky vedoucí k zajištění pravidelné údržby zastávky ČD Jiřina včetně nutné opravy obou čekáren.
Děkuji za Vaši odpověď.
"

Získali jsme odpověď přímo od SŽDC:

From: andrst@szdc.cz
To: kvetoslava.dolezalova@celakovice.cz
Sent: Thursday, February 26, 2009 3:15 PM
Subject: FW: zastávka Jiřina

Dobrý den,
v úvodu si dovolím pisatele dotazu opravit – nejde o zastávku ČD, ale železniční zastávku v majetku státu s právem hospodaření Správy železniční dopravní cesty, státní organizace.

K Vašemu dotazu ohledně neutěšeného stavu zastávky Čelákovice - Jiřina sděluji:

Dle informací místně příslušného správce – SŽDC - Správy dopravní cesty Praha, stále ještě není ukončené reklamační řízení s dodavatelem stavby nové zastávky. Předmětem reklamace, mimo jiné, bylo i naklonění nástupištních přístřešků v souvislosti s poklesem nedostatečně zhutněných podkladních vrstev jednotlivých nástupišť. Doplnění rozbitých čelních a bočních dílů může začít až po oficiálním ukončení tohoto reklamačního řízení.

Vytlučené a pokreslené skleněné výplně přístřešků jsou výsledkem vandalského poškozování a reklamovat se nedají. Vzhledem k tomu, že výměna poničených výplní bude finančně nákladná akce (pro představu jedna skleněná tabule stojí řádově kolem 8 tisíc Kč bez montáže a dopravy), bude nutno vybrat dodavatele ve smyslu zákona o zadávání zakázek a vnitřní směrnice SŽDC – toto se v tuto chvíli časově nedá upřesnit. Pokusíme se také najít vhodnější materiál pro doplnění výplní tak, aby odolal místním vandalům co nejdéle.

V první fázi bude vybraná firma na vyčištění nežádoucí grafiky – správce předběžně předpokládá, že do konce června 2009 by se toto dalo stihnout. Jak jsem již uvedl, termín je závislý na ukončení reklamačního řízení.

Z našich zkušeností můžeme pouze konstatovat, že výsledkem bude opět jen čistá tabule pro další použití pro místní „výtvarníky“, protože takto přístřešky povětšinou neznehodnocuje cestující veřejnost, která je využívá při čekání na spoj.

Vybudování této zastávky stálo nemalé finanční prostředky. Proto apelujeme na město a jeho občany i městskou policii a žádáme o spolupráci při řešení projevů vandalismu na veřejně přístupných plochách v obvodu dráhy, aby se „pravidelná údržba zastávky“ nestala začarovaným kruhem a mrháním státních finančních prostředků, které by se daly jistě využít daleko lépe. Mrzí nás, že zastávka v tomto území vydržela ve slušném stavu tak krátkou dobu.

S pozdravem

Ing. arch. Pavel Andršt
systémový specialista pro pozemní stavby
Správa železniční dopravní cesty, státní organizace
Odbor traťového hospodářství
Oddělení železničního spodku a budov
tel.: 222 335 493 (972 235 493)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář