Jdi na obsah Jdi na menu
 


Máte podnět?

26. 9. 2008

Váš názor nám můžete sdělit buď prostřednictvím komentáře k tomuto článku nebo i e-mailem na NAŠI adresu.

Pokud na sebe zanecháte kontakt (email), v případě znalosti odpovědi Vám rádi odpovíme.

Do budoucna pro Vás připravujeme i NAŠE_fórum ale v tuto chvíli je lepší diskutovat na fóru města

Přejeme krásný den a příjemné čtení našich stránek.

Vaše NAŠE Čelákovice, o.s.

OS NAŠE Čelákovice neručí za obsah příspěvků diskutujících obsahující jejich osobní názory a vyhrazuje si právo odstranit příspěvky které jsou v rozporu se zákony České republiky. Názory a informace prezentované v příspěvcích a jejich komentářích nemusí být vždy v souladu s názory redakce. Za texty odpovídá výhradně autor, uvedený na začátku článku.

Pro "Tomáše":

články rozhodně nejsou z budoucnosti, pouze jsou takto datovány. Důvodem je následné přehledné zobrazení na celakovice.tv (aby byly rozprostřeny do více dnů).

Pavel Fišera

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Test, just a test

(Sonnyalasp, 16. 1. 2019 6:22)

Hello. And Bye.

buy Seroflo line

(Gungaph, 15. 12. 2018 12:53)

YOUR CAPTCHA WAS BREAKED!!!

(XEvilBestboors, 9. 10. 2018 23:54)

Yep, f*kin sp*am. Yes, yes, yes, AGAIN. And - yes, IT F*KIN WORKS BECAUSE YOU READ IT! :)
Because XEvil 4.0 WAS RELEASED! It's bypass ANY captcha included ReCaptcha-2 and ReCaptcha-3.
Neeed more info (just to...maybe kill this Evil? ;))

Just Google or YouTube for it.
You'll be impressed.

Peace! :)

co bude s obchvatem?

(Jindra, 1. 7. 2010 5:55)

V soucastne dobe probihajici rekonstrukce Masarykovy ulice dava moznost videt tu zbytecnou tranzitni dopravu ne kterou jsme si v Masarykove ulici jiz zvykli.
Nyni kdyz auta projizdeji namestim je videt kolik vlastne jich jezdi mestem zbytecne. Stacilo by mit obchvat a bylo vse vyresene.Co vlastne vedeni mesta pro obchvat udelalo? Mlcelo a mlcelo.Vite nekdo nove zpravy?

proč jsem nežaloval p.Rýdla

(Mirek Iglo, 22. 6. 2010 5:58)

Víte p.Jardo žaloba je věc velmi nepříjemná pro toho kdo je žalovaný a možná se budete divit není to nic příjemného ani pro toho kdo žaluje.Soudy pracují velmi zdlouhavě a tak se výsledek lidé ani v rozumné době nedozví.Pokud máte opravdu zájem dobrat se pravdy tak se podívejte na text níže uvedeného článku "Tvrzení pana Rýdla" ve kterém žádám o odpověď na 2 otázky směřující k doložení jeho tvrzení.Otázky byly položeny na diskuzním foru města a p.Rýdlo ku podivu i odpověděl. Podívejte se jak a budete mít jasno. Odpovědět se dá různě, ale na tak závažné tvrzení by měla přijít i jednoznačná odpověď, ale to již mravokárce p.Rýdlo není schopný.
Je to zbytečné rozvádět. Jsem přesvědčený, že dříve či později si lidé uvědomí kde je pravda. Na dalším soudu nemám zájem. To by člověk v Čelákovicích nedělal nic jiného.

proč jste toho Rýdla nežaloval?

(Jarda, 17. 6. 2010 10:42)

Pane Iglo Vaše tvrzení znějí pěkně, ale já bych někoho kdo mne veřejně uráží žaloval. Pokud jste to neudělal je asi mnoho lidí přesvědčených, že měl Rýdlo pravdu a Vy jste obyčejný lhář. Co na to říkáte? Proč se nebráníte?
Děkuji za vysvětlení

Tvrzení pana Rýdla

(Mirek Iglo, 6. 1. 2010 16:20)

V ZMČ 1/2010 mne opět pan Rýdlo napadl ze lži a dezinformování veřejnosti na demonstraci občanů 5.11.2009. Jasným důkazem jsou prý plakáty zvoucí čelákovickou veřejnost na demonstraci. Starosta zase uvádí mé zkratkovité jednání , které dle jeho názoru lze vysvětlovat skutečností, že vlastním v plánované zóně za nádražím pozemky. Oba pánové však neuvádějí bližší podrobnosti ani v čem se zkratkovitost mého jednání projevila, ani kde mnou vymyšlený tajuplný příběh starosta četl případně slyšel. Místostarosta uvádí důkaz plakáty, ale neuvádí , co bylo na plakátech chybně. Jsem člověk chybující a při oprávněných obviněních i připravený k omluvě.Jistě si účastníci demonstrace vzpomenou, že jsem se veřejně omlouval kolegům zastupitelům za nepřesnost vyslovenu jedním z předřečníků v průběhu demonstrace. Jen nevím, o co nyní vlastně jde. Plakáty uváděly jen toto : vyjádření nesouhlasu s výstavbou paroplynové elektrárny v Mochově a s jednáním vedení města, které tajilo až dosud informace o přípravě elektrárny. Co se Vám pane Rýdlo na textu nezdá? Proč jste ze lži neobvinil ostatní organizátory demonstrace? Vyjádření nesouhlasu s paroplynovou elektrárnou a nebo s jednáním vedení města, které tajilo až dosud informace o přípravě elektrárny? Určitě se mi od Vás dostane vysvětlení neboť když jste použil silný kalibr určitě i něco blíže sdělíte. Zajímavé by bylo vysvětlení starosty k jeho tvrzení v ZMČ 12/2009, že jsem zklamaný , že zástupci RWE potvrdili, toto setkání je první oficielní schůzkou s představiteli města. Jak se ukázalo neměl pravdu. Nemám možnost do ZMČ napsat co si myslím o obviněních pana Rýdla, neb jak uvádí redakce v ZMČ polemiku na téma paroplynové elektrárny považuje za skončenou. Pane Rýdlo věřím, že jste opravdu takový demokrat za jakého Vás lidé mají a odpovíte na mé 2 otázky :
1.Jaké dezinformace jsem uvedl na demonstraci dne 5.11.2009 ? 2. Jaká skutečnost je uvedena v rozporu s pravdou na plakátech?
Pro oživení paměti a snadnou orientaci lze využít záznam z demonstrace uvedený na stránkách občanského sdružení NAŠE Čelákovice. Vy jste tam na mne křičel toto : Proč lžete proboha? Proč těm lidem lžete? Že Vám není hanba, to jste zastupitel? Vy jste obyčejný lhář, pane Iglo! Veřejně Vám říkám – jste lhář!“ Jistě při opakovaném shlédnutí obrazového záznamu i Vy zjistíte že starostovi nebylo nijak bráněno v prostoru k vyjádření a nebylo ani potřeba důrazné žádosti občanů. Starosta na demonstraci o slovo nežádal až se z řad občanů ozvaly výzvy k jeho vystoupení. Byl dokončen program a poté slovo dostal bez průtahů. Možná jste se spletl? Nebudu mluvit o tom, že lžete.Vy jste také nežádal o slovo jen jste na mne hodil špínu. Možná by jste obdržel mikrofom a vše se mohlo vysvětlit na místě. Nevadí já nejsem nijak vztahovačný a věřím, že se věci vysvětlí. Pamatujete si na Harmonii jak jste nemohl přenést přes srdce , že jsem oznámil podání trestního oznámení na neznámého pachatele, který poskytuje svým hlasováním Harmonii neodůvodněné výhody stálým prodlužováním smlouvy. Tehdy jste to viděl jako ohrožení demokracie. Vše se vysvětlilo a jak vyplynulo z písemného vyjádření státního zástupce ničeho špatného jsem se nedopustil. Jen v zápise z jednání zastupitelstva a v ZMČ jsem zůstal vyděračem. Nežádal jsem od Vás omluvu za tahání po všelijakých policejních výsleších. Spletl jste se, to se stává. Nedostal jste ode mne žádnou nálepku. Nedávejte ji prosím tedy mě. Věřím, že na mé otázky odpovíte.

Vzorný přístup MP, konečně bude pořádek

(Jaroslav Špaček, 28. 11. 2009 15:37)

Byl jsem náhodou svědkem toho, jak dnes v odpoledních hodinách před zahájením programu u knihovny, zastavilo auto mezi kostelem a muzeem a mladé majitelce z auta vyskočil a proběhl se po silnici pes. „Naštěstí“ byl v blízkosti člen městské policie a dotyčnou řádně a hlavně svým důrazným hlasem poučil o porušení zákonné normy a i přes omluvu a slzy v očích jí neoblomně uštědřil pokutu. "Nedal jsem jí 1000, ale jen 500 Kč“, děl na připomínku vedle stojícího mladíka urostlý policista. Tak jsem v duši zajásal, že muži zákona si berou s plnou odpovědností věc za své a bezmilostně porušování pořádku nebudou již nikde trpět.
Tak Vážení spoluobčané žijící v okolí parku u knihovny můžete se těšit, že již nebudete ve večerních a nočních hodinách otravováni "řevem a rámusem naší milé opilé či zfetované mládeže" a my všichni ostatní, že tučné pokuty vybrané členy naší městské policie na zvelebení našeho města je od této společenské zábavy snad i odpudí, nebo alespoň zažene někam, kde nám nebudou znepříjemňovat život. Tak držme palce, aby jim tato agilnost vydržela.

Starosta se zvolil sám?

(Jiří Kubr, 4. 11. 2009 9:20)

Dnes zveřejnil polabský týdeník TOK článek "Starosta se stane zároveň vedoucím odboru". Nechtěl jsem věřit vlastním očím. To se opravdu může? Nechat se zvolit těmi co neumějí nic jiného než zvedat ruku a čekat co za to dostanou? Proč nebyla ve výběrové komisi zastoupena opozice? Podívejte se na to prosím zda je to podle zákona v pořádku !!!
To, že již nebude starostou bych vítal, ale po tolika pochybných rozhodnutích o majetku města bude šéfem hospodaření? Sociální dbor hledá šéfa a tak ať se jde starat důchodce. Co na to opoziční zastupitelé?
Díky Váš Jirka

názory ???

(rada karel, 2. 11. 2009 13:03)

byl jsem v ůterý na odběru krve a dostal jsem se kvůli elektrárně do sporu nejspíš s někým kdo má ze stavby prospěch a bylo mi sděleno že ti co jsou proti elektrárně jsou kreténi a i když se povede nasbírat 10000 podpisů tak to nikoho nezajímá a elektrárna tady stát bude.Dále jsem se dozvěděl že Ti co jsou zapojeni do kampani jsou jen ženské na mateřské které se nudí a strkají nos do věcí do kterých jim nic neni

Příklad z Lysé nad Labem

(Kateřina Nejezchlebová, 12. 9. 2009 11:08)

Dočetla jsem se zde na stránkách o úspěchu Lysé nad Labem v soutěži „Město pro byznys“ a nedalo mě to a nahlédla jsem na stránky Lysé www.mestolysa.cz. Zaujalo mne tam kolik mají již tradičních kulturních akcí, které jsou i propagovány jako záležitost celého města.
• Květinová slavnost – květen
• Lyský Montmartre - červen
• Dostihy - 1.května
• LUFT festival - květen-červenec
• Romský festival - srpen
• Šporkovy slavnosti - srpen
• Dny evropského dědictví - září
• Polabské variace - září-listopad
• Advent - prosinec
• Zimní setkání v zámeckém parku - prosinec
• Vánoční zpívání a živý Betlém – prosinec

Bylo by dobré se zamyslet nad tím, co máme v Čelákovicích jako opakující se ( tradiční ) kulturní akce a ty všemožně podpořit a dát jim záštitu vedení města. Máme již několik podobných jako Lysá , ale je potřeba s jejich organizátory jednat a především tyto akce propagovat. Zatím z úrovně města je podpořeno pouze adventní rozsvícení vánočního stromu a to je málo.
Prý máme při radě města kulturní komisi. Jak bych se mohla dozvědět více o její činnosti ? Může sdružení NAŠE Čelákovice nějak pomoci, aby Čelákovice v kultůře nezaostávaly?
Díky Káťa

PROČ v Čelákovicích není zájem?

(Jitka Novotná, 26. 8. 2009 8:54)

Dnes jsem na stránkách Českého Brodu četla výzvu regionu POŠEMBEŘÍ http://www.cesbrod.cz/item/region-posemberi-vyhlasilo-historicky-prvni-vyzvu-v-ramci-programu-leader kam spadají mimo Českého Brodu ještě dalších 27 obcí kolínska mimo jiné též Úvaly, Šestajovice. Je zajímavé jak se snaží podpořit rozvoj regionu. V Čelákovicích nejsme schopni nic takového pro naše lidi udělat? Budeme mít možná pěkné náměstí, ale jinak tady "chcípne pes" !!!

udusí nás Kovohutě?

(občanka z Jiřiny, 23. 8. 2009 22:09)

Prosím,poraďte co dělat-v noci na dnešek tedy ze soboty 22.8.09 na neděli 23.8.2009 vypouštěli Kovohutě tak hustý dým,že nebylo vidět od samoobsluhy v Jiřině na vlakovou zastávku.Začali to mezi 22.a 23.hod a pokračovalo to celou noc.Dým byl hustý a štiplavý,nebylo vidět a nedalo se dýchat.Seděli jsme na zahradě se známými a ty e nestačili divit,co se v Jiřině v noci děje.Co s tím máme dělat?

reakce na příspěvek p.Kubra

(Mirek Iglo, 25. 6. 2009 15:29)

nazývejte si moje zprávy ze zastupitelstva , jak chcete je však potřeba, aby jste se nejprve dobře přesvědčil o nepravdivosti mého tvrzení. To co nazýváte pohádkou o účasti starosty ve výběrovém řízení to skutečně není žádný můj výmysl, ale realita současných Čelákovic. Je celkem samozřejmostí, že se podobné informace do oficielního zápisu nedostanou. Je tímto způsobem prováděna masivní manipulace veřejného mínění nebO´t co se nehodí je z velké většiny vypuštěno a nebo se přímo uvede skutečnost nepravdivá. Oficielní zápis by měli vždy podepisovat dva ověřovatelé zvolení zastupitelstvem a ono tomu tak úplně vždy není. Např. když se rozhodovalo 21.6.2007 o výběru firmy pro koupi pozemku v proluce náměstí tak manipulace byla až tak velká, že na protest odešlo 10 zastupitelů z jednání.Zastupitel Špaček tehdy odmítl podepsat zápis a tak je dodnes podepsaný jen jedním ověřovatelem a nic to nevadí. Podobně se děje s "nevhodnými" články v ZMČ a jako příklad si můžete přečíst zde na stránkách nezveřejněný článek pí.Bašusové k lávce přes Labe. Nazývá tam jednání odpovědných lidí na radnici amatérismem a tak článek nebyl zveřejněn. Ve Zpravodaji musí přeci být jen to co oslavuje vedení města. Tolik k Vašemu příspěvku. Víte nejraději bych se věnoval něčemu zcela jinému než psát o bídě jednání našeho zastupitelstva. Je to však nutné a tak promiňte, že píši věci, které se Vám třeba na první pohled nelíbí. Věřit však všemu co napíší byť v oficielním zápise či městském zpravodaji to chce velkou míru naivity.

uvádějte jen věci pravdivé!!!

(Jiří Kubr, 25. 6. 2009 6:57)

Zde na stránkách sdružení NAŠE Čelákovice je pravidelně uváděna jakási reportáž z jednání zastupitelstva. Pan Iglo tam píše co zažil a viděl při zasedání a ne vždy s ním mohu souhlasit obvzláště po přečtení zápisu z jednání. Není dost na tom,že je možné sledovat obrazový záznam z jednání na www.celakovice.tv? Proč uvádí věci, které se nestaly?
Posledně mne přímo fascinoval s tou pohádkou ( on to nazval bombou ) o účasti starosty ve výběrovém řízení na šéfa hospodářského odboru. V oficielním zápise nic podobného není a při tom je tam záznam o výběrových řízeních uveden. Ztrácím důvěru ve Vaše stránky a mohu říci, že jsem se na ně velmi spoléhal!!!

Jirka Kubr

Dynamicky, plánovitě a systematicky

(Jirka Kubr, 25. 5. 2009 21:06)

Lidi to není možný co se s tím středem města děje. Dovede mě někdo vysvětlit proč se současně vrtají ve dvou hlavních ulicích? To nemohli udělat Masarykovu a pak až náměstí? Nechci být vulgární, ale to je pěkný bordel. Hlavně, že nás krmí takovými kydy jako "Rozvíjíme se dynamicky, plánovitě a systematicky" Takto byl nadepsaný článek starosty v ZMČ č.3. Vždyť náměstí už mělo být 4 roky hotové a zástavba proluky ještě nezačala. Co je na tom systematického? Vysvětlete mi to někdo.

Váš Jirka Kubr

Obchvat města - nové informace

(Miroslav Iglo, 19. 5. 2009 13:29)

Očekával jsem nové správy od starosty města, který v únoru avizoval informace od zástupce hejtmana pro dopravu za kterým by měl zajít. Jak jsme se dozvěděli na jednání ZM 14.května pan starosta od února tj. po dobu 3 měsíců nenašel čas ke schůzce na krajském úřadě a tak opět vše při starém. Podařilo se nám získat smlouvu, kterou krajský úřad uzavřel s PRAGOPROJEKTEM tj. společností zajištující projekty a stavební povolení. Ze smlouvy je zřejmé, že vše se odvíjí od vyřešení majetkoprávních vztahů a tam jsme stále na stejné úrovni jako před 4 lety, kdy se začalo o obchvatu opět vážně jednat. Smlouva neobsahuje pevné datum kdy má být stavební povolení zajištěno a tak se o obchvatu můžeme dočkat stejného výsledku jako u lávky přes Labe. Škoda, že vedení města bere tuto otázku na lehkou váhu a nic pro vyřešení nedělá. Zřejmě nikdo z představitelů města nebydlí v Masarykově ulici, nebo na Mochovské. Asi by si starosta za 3 měsíce čas k jednání na krajském úřadě našel.

Relevantnost článků z budoucnosti ....

(Tomáš, 24. 4. 2009 15:18)

Velmi by mne zajímalo, jak je možné, že na úvodní stránce se vyskytují články z dní, které teprve přijdou?

jak to ten p.Rýdlo vlastně myslí

(Jitka Novotná, 8. 4. 2009 21:24)

pravidelně čtu Polabský týdeník TOK a dnes se v něm psalo o zahájené diskuzi k přestavbě školy v Sedlčánkách.Redaktor p.Kapal zde uvádí slova místostarosty p.Rýdla, který říká : :"byty, které by vznikly v 2.NP by byly městskými, využívanými zaměstnanci ,města, stejně jako byt správce objektu".V sekci VAŠE Názory pan Rýdlo psal o diskuzi s občany toto : "Sluší se uvést, že diskuze byla perfektní, každému přítomnému bylo jasné, že přestavba na byty je pasé".
Nevím zda nedošlo k nějaké chybě, ale p.Rýdlo si odporuje minimálně ve dvou věcech. Za prvé : Buď jsou byty pasé a nebo bude opět patro plné bytů. Za druhé : Buď se má vést diskuze k utvoření představy o budoucím využití bytů a k tomu radnice koná 15.dubna i prohlídku budovy pro všechny zájemce a nebo je již rozhodnuto a pak je prohlídka i diskuze zbytečná. Jak to tedy ten místostarosta myslí?
Díky každému za vysvětlení. Já to nechápu.
Jitka

Škola Sedlčánky

(Dr. Luboš Rýdlo, 31. 3. 2009 13:51)

Vážení návštěvníci stránek,
na www.celakovice.cz najdete v levém menu materiály k využití objektu sedlčánské školy.Prohlídka školy se uskuteční ve středu 15. dubna 2009 v 18.00 hodin. Pozvánka visí na webu města, na diskuzním fóru je založeno k této problematice nové vlákno. Sluší se uvést, že diskuze byla perfektní, každému přítomnému bylo jasné, že přestavba na byty je pasé.
S přátelským pozdravem
luboš Rýdlo
místostarosta města