Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stromy k havarijnímu kácení??!

Dne 11.března 2009 zveřejnil odbor životního prostředí oznámení o připravovaném havarijním kácení celkem 29 stromů v ulici Sedláčkova ( alej u starého hřbitova ) a v ulici Komenského ( stromy kolem ČSOB ). V aleji u bývalého hřbitova má být pokáceno z 27 stromů celkem 22 a v Komenského ulici má být vykáceno z 8 stromů celkem 7. Je zajímavé, že odbor životního prostředí si našel odborníka až z Rosic u Brna, který na kácení vydal posudek a tak je vlastně vše v pořádku. Občanské sdružení NAŠE Čelákovice je však jiného názoru a tak zajistilo dobrozdání jiných odborníků a ti se diametrálně liší v názoru. Rozhodně se prý nejedná o havarijní stav, který dle zákona může být jen v případě akutního ohrožení majetku nebo života občanů. Odborník objednaný odborem životního prostředí provedl místní šetření dne 18.února a tedy vedení města muselo být po jeho návštěvě zřejmé o jak masivní kácení se jedná. Zastupitelstvo zasedalo dne 26.února a o kácení nepadla ani zmínka. Shoda náhod? Podobných náhod je v našem městě až příliš mnoho!! Varujícím příkladem je ulice Husova, kde město zlikvidovalo kompletně celou alej a dnes se o nově vysazené stromy řádně nestará. 

Lidé si prý stěžují na padající větve a vlastně se není ani čemu divit. Podle starostových slov zachycených v rozhovoru pro radio REGION se zde údržba aleje prováděla v r.2002. Pěkně děkujeme. Pane starosto nemělo by se pamatovat na údržbu aleje častěji?

Dnes tj. v černu 2009 je stromořadí pěkně zelené a až na 3 stromy prokazuje svou životaschopnost. Jen těžko lze pochopit snahu o likvidaci 22 stromů.

 

Fotografie