Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cestičky k domovu

V centru města se buduje i předělává mnoho a často zbytečně. Ulice Za školou, Smetanova, Fučíkova ( Sedlčánky ) , Přístavní, Táboritská , Zahradní , Václava Kálíka, Jilmová, Květinová  čekají na definitivní dokončení povrchu.

Jak asi se cítí obyvatelé Záluží při pěší cestě  domů? Chodník končí v křižovatce bez vyznačeného přechodu. Potřeba tzv. "zebry" se na jednání zastupitelstva projednávala již několikrát.  Druhý konec chodníku končí pod přemostěním železniční tratě a pak občane hybaj do silnice. Samozřejmě i slibů již padlo mnoho!!!

Město s velkou slávou vybudovalo tzv. cyklostezku ( chodník ) do Toušeně. Spojení se sousední obcí cyklostezkami je jistě potřebné a v městech států na západ od ČR zcela běžné. Méně obvyklé je nepropojení městských částí Záluží a Sedlčánky s centrem města.  Každodenně lze potkat na mostě přes železnici  v Záluží chodce a často i malé děti. Bez chodníku přímo ve vozovce, neboť jinak se ani jít nedá. Podobně jsou na tom obyvatelé nové lokality Sedlčánky - jih kde město ve spolupráci se soukromníkem vytvořilo pozemky pro 83 RD, ale nikdo se nezabýval nějakým chodníkem do centra města.  Kdy si toho z vedení města všimnou a začnou něco dělat pro změnu? V Záluží chybí i dlouho slibovaná kanalizace a nemá být budována dle plánů vedení města dříve něž v r.2011. Kanalizaci v Záluží měly některé ze stran vládnoucí koalice ve volebním programu a na svůj slib již zapoměly. Zapomělo se i na zcela konkrétně vyjmenované ulice v Jiřině , kde měla být dle volebního programu sdružení PROČ ( vedeného ing.Klicperou ) rekonstruována kanalizace. Budeme mít , ale pěkné náměstí a snad i kašny tam budou ( zastupitelé již jejich výstavbu schválili ).